GARDAŞLIK FESTİVALİ BAŞLADI...


Sivas Valiliği ve Belediyemizin ortaklaşa düzenledikleri Gardaşlık Festivali 5 Ağustos itibariyle başladı. Her yıl ‘Dünya Sivaslılar Günü’ olarak kutlanan 05 Ağustos bu yıl valilik ve belediye öncülüğünde festivale dönüştürüldü. Çeşitli etkinliklerle 2 gün serecek olan festivalin ilk günü vatandaşların yoğun katılımları ile kutlandı.


Kent Meydanı’nda açılan ‘Gan Gardaşım’ standına kan verilmesi ile başlayan etkinlikler Eski Sivas Fotoğrafları Sergisi, Halk Oyunları Gösterisi, Sokak Oyunları, Gardaşlık Yürüyüşü ve şehir meydanında 1058 kişiden oluşan halay ekibinin çektiği ‘Sivas Ağırlaması Halayı’ ile devam etti.


Genç yaşlı her yaştan vatandaşların katıldığı halay gösterisine, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’in yanı sıra Valimiz Salih Ayhan ve il protokolü de eşlik etti.


Halay gösteriminin ardından ‘Haydi Komşum Parka’ etkinliği şehrin beş ayrı bölgesindeki mahalle parklarında gerçekleşti. Etkinliğin düzenlendiği parkları tek tek gezen il protokolü vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

Etkinliğin ilk günü Kardeşler Tepesi’nde düzenlenen ‘Çadırını Al da Gel’ etkinliği ile son buldu.
Oluşturma Tarihi :05 Ağustos, 2019

Okunma Sayısı : 625