BAŞKANIMIZ BİLGİN KURBAN PAZARINI ZİYARET ETTİ…

Kurban Bayramı öncesinde Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, kurban pazarını ziyaret etti. Ziyarette Başkanımıza; Tarım İl Müdürü Seyit Yıldız, Belediye Başkan Yardımcımız Kayhan Işık ve Belediyenin ilgili birim müdürleri de eşlik etti.

Kurban pazarında yapılan çalışmaları inceleyen Bilgin, vatandaşların sıkıntı yaşamaması için ilgili birim müdürlerine talimatlar verdi. Kurbanlık satıcıları ile sohbet eden Bilgin, hayvan satışları ile ilgili bilgi aldı.

Burada bir açıklama yapan Bilgin; “Öncelikle hemşerilerimize şunu söyleyelim ki; Satıcılardan aldığımız bilgilere göre, kurbanlık olarak getirdikleri kurbanlıklar gayet güzel ve fiyatları da çok normal. Satıcı da memnun, kurban kesecek hemşerilerimiz de memnun” dedi.

TÜM BİRİMLERİMİZ BAYRAMA HAZIR
Belediye olarak alanda gerekli kontrollerin yapıldığını söyleyen Bilgin; “Belediyemizin Temizlik, Sibeski, Zabıta birimleri burada sürekli kontroldeler. Ulaşım Müdürlüğümüz ise, Kurban Pazarına olan toplu taşıma sayılarını artırdı. Buraya toplu taşımayla gelecek hemşerilerimiz bu konuda bir sıkıntı yaşamayacaklar. Ayrıca burada trafik yoğunluğunun yaşamaması açısından hemşerilerimizin de genelde toplu taşımayı kullanmalarını rica ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Bayram dolayısıyla şehir genelinde de birçok tedbirlerin alındığına değinen Başkanımız Bilgin, “Temizlik Müdürlüğümüz ve temizlik ekibimiz bayram boyunca tam kadro yine Sivas'ın temiz bir şehir olarak bayramı geçirmesi için sahadalar. Belediyemizin tüm birimleriyle koordineli bir şekilde bayramı Sivas'ta sorunsuz bir şekilde atlatmak üzere çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ
Semt Pazar yerleri olarak belirlenen kurban kesim yerleri hakkında bilgi veren Bilgin, “Yine kurban kesim yerleri şehrin 7 yerinde planlandı. Bu noktada da tüm birimlerimiz gerekli önlemleri aldılar. Bizim hemşerilerimizden ricamız kurban kesim yeri olarak belirlenen alanların dışında kurban kesimi yapmamaları. Çünkü kurbanı Allah rızası için bir ibadet olarak yerine getirirken kul hakkına girecek hareketlerden de kaçınmamız lazım.” dedi.

YOL KENARI OTOPARKLAR ÜCRETSİZ
Başkan Bilgin son olarak şehir içerisinde yol kenarı otoparkların bayram süresince ücretsiz olacağını söyledi. Bilgin açıklamasının sonunda Sivas halkının bayramını tebrik etti.

Oluşturma Tarihi :08 Ağustos, 2019

Okunma Sayısı : 436