İTFAİYE ERLERİNE İLK YARDIM SERTİFİKASI VERİLDİ...

Belediyemize bağlı İtfaiye Müdürlüğü personelleri ilk yardım sertifikası aldı. İl Sağlık Müdürlüğü ile Belediyemiz tarafından gerçekleştirilen ortak çalışma neticesinde yangın, kaza gibi durumlarda yaralılara ilk müdahaleyi yapan İtfaiyeciler ilk yardım eğitimi aldı.  

Kaza, yangın, doğal afet durumunda ilk müdahaleyi yapan itfaiye erlerinin bilinçli müdahale edebilmesi amacıyla Belediyemiz ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitim çalışmaları gerçekleştirildi. Bu çerçevede itfaiye erlerine olay yerinde yaralılara ilk yardım eğitimi verilirken eğitimden faydalanan 130 personele sertifikaları İtfaiye Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle verildi.

Törene Belediye Başkan Yardımcımız Kayhan Işık, İl Sağlık Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç ve sertifika almaya hak kazanan itfaiyeciler katıldı.

Törende konuşan Başkan Yardımcımız Kayhan Işık, “Sağlık çalışanlarımız, itfaiyecilerimiz insanların zor zamanlarında olaylara müdahale ediyor. Zorlu koşullarda cansiperane yapılan bu müdahaleyi yapabilmek içinde bilgi birikim çok önemli böyle alanlarda bu tür eğitimleri önemsiyoruz emek verenlere ve sertifika almaya hak kazanan personellerimize duyarlılıkları için teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü adına söz alan Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Rüstem Hasbek'te “İtfaiyenin müdahale ettiği alanlar oldukça fazla bir olayda en önemli şeylerden bir tanesi yapılan ilk müdahalenin doğru yapılması yaşam şansını yüzde 90 oranında artırıyor. Belediyemizden böyle bir talep geldiğinde bunu büyük bir memnuniyetle karşıladık. Bugün eğitimler sonucunda 130 personelimizin tamamı sertifika almaya hak kazandı.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından itfaiyecilerin sertifikaları Belediye Başkan Yardımcımız Kayhan Işık, İl Sağlık Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç, İtfaiye Müdürü Zekeriya Kayalı ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Rüstem Hasbek tarafından verildi.

Oluşturma Tarihi :31 Mart, 2021

Okunma Sayısı : 3269