İSMET ELMAS
 
 

1964 yılıında Sivas Yıldızeli Yolkaya Köyünde doğdu. İlkokulu kendi köyünde okudu. Orta ve Lise eğitimini Hatay Dörtyol İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Anadolu Ünversitesi Sosyal Bilimler Bölümünden mezun oldu.

1989 yılında İmam Hatip olarak Sivas Divrği İlçe Müftülüğünde memuriyete başladı. 1996 yılında Sivas Merkeze tayin edildi. Sivas Merkezinde çeşitli camilerde İmam Hatip olarak görev yaptı.

Çeşitli Sendika ve Sivil Toplum Örgütlerinde kurucu başkan ve yönetim kurulu üyesi olarak eğitim ve sosyal içerikli aktif çalışmalarda bulundu.

2011 yılında Sivas Belediyesine naklen geçiş yaptı. Paşabahçe Mesire alanında bulunan Gülbeyaz Topgül Camisinde Belediyemiz adına imam hatip olarak 5 yıl görev yaptı

2016 yılına kadar imam hatip olarak görev yaptığı cami hizmetlerinin İl müftülüğü devredilmesinden dolayı Sivas Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde imam olarak görevlendirildi.

2017 yılının 10.ayına kadar Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2017 yılı 10.aydan itibaren Başkanlık oluru ile Mezarlıklar Müdürü olarak görevlendirildi.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. Orta derece de Arapça ve İngilizce bilmektedir.