Cephe Düzenleme Projesi İçin İstişare Toplantısı Yapıldı

Tarihi Kent Meydanı Cephe Düzenleme Projesi kapsamında Belediye Başkanı Hilmi Bilgin mülkiyet sahipleri ile istişare toplantısı düzenledi. 

 

 

Belediye tarafından hayata geçirilecek projenin detaylarını görüşmek üzere Selçuklu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya mülkiyet sahipleri ve esnaflar da katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Bilgin, yapılacak her çalışmanın ortak akıl ve istişareye dayalı olacağını ifade ederek; "Seçim döneminde halkımıza söz verdiğimiz konularda çalışmalar yapmaya başladık. Şehre katacağımız her eserde ortak akıl ve istişare ön planda olacak. Hizmet edeceğimiz konularda nasıl bir çalışma yaparsak şehre daha faydalı oluruz, hemşerilerimizi nasıl mutlu ederiz düşüncesine sahip olacağız. 'Ben yaptım oldu' anlayışıyla hareket etmeyeceğiz. Muhataplarımızı ilgilendiren her konuda onlarla bir araya gelerek şehrin ihtiyacı olan ortak akılla hareket edeceğiz. Bugün de bu anlayışın başlangıcıdır." şeklinde konuştu.
Projenin amacını özetleyen Bilgin; "Meydan etrafından bulunan alanlarda tarihi dokuya uygun dış cephe çalışması yapılacak. Buna gerek duyma sebebimiz, Türkiye'de tarihi eserler açısından eşsiz olan Kent meydanımızı daha da değerli kılmaktır." dedi.


Yapılacak olan çalışmayı anlatan Başkan Bilgin, "Temel olarak çatılar yenilenecek, cepheler tek tip olacak. Bu çalışmada mantolaması olmayan tüm binaların mantolaması da yapılacak. Tarihi kent meydanıyla uyumlu hale getireceğiz. Yapım sürecinde bir takım zorluklar olacak, biz en hızlı ve en düşük maliyetle işi tamamlamayı amaçlıyoruz. Üstümüze düşeni yapacağız, bu noktada süreçte ortaya çıkacak ufak tefek bir takım sıkıntılardan dolayı sizlerden hoşgörü bekliyoruz." diye konuştu.


Proje üzerine daha önce yapılan toplantılarda esnaflardan bir miktar katkı istendiğini belirten Başkan Bilgin, "Gerek kendi ekibimizle, gerekse Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile yaptığımız görüşmelerimizde bu katkıya gerek olmadığına karar verdik. Bu çalışmayı tamamen belediye kaynaklarıyla tamamlayacağız." ifadesini kullandı. 


Toplantıda Başkan Bilgin'e konuyla yakından ilgilenen Belediye Meclis Üyeleri Adem Kardaş ve Ahmet Kuzu da eşlik etti.


Oluşturma Tarihi :30 Mayıs, 2019

Okunma Sayısı : 461