Başkan'danDeğerli hemşerilerim; 30 Mart Pazar günü yapılan yerel seçim sonuçlarının şehrimize, ülkemize ve tüm Sivaslılara hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Şükürler olsun ki; insanlığın şu ana kadar keşfettiği en iyi yönetim şekli olan Demokrasi ile yönetiliyoruz. Demokrasinin demosu halk rasi de iktidar demektir. Yani demokrasi halkın iktidarı demektir. 


 Mensubu bulunduğum parti, yolunda yürüdüğümüz liderimiz ve bizler her zaman yetkinin, sözün ve kararın millet olması gerektiğini savunduk ve milletten başka güç tanımadık. Ülkemizi ve kentlerimizi halkın iktidarı yönetsin istedik ve bunun karşısında olanlarla mücadele ettik. 


 30 Martta Millet iradesi bir kez daha sandıkta tecelli etti. Sizlerin desteği ve duası bizi beş yıl aradan sonra bir kez daha Sivas’ın hizmetine getirdi. Hizmetin iyisini "AK Parti iktidarı, AK Belediyeler yapar" dedi. Bize verdiğiniz bu destekten dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Siz güç verdiniz biz de bu beş yılın her günü size güçlü bir hizmet vermenin gayreti içinde olacağız. 


Değerli hemşerilerim; bizi biliyorsunuz, bizi tanıyorsunuz. Bizim neleri nasıl yapabileceğimizi, neleri yapamayacağımızı siz bizden daha iyi biliyorsunuz. Biz 2004-2009 yılları arasında imrenen değil imrenilen bir Sivas’ı oluşturmak için var gücümüzle çalışmış büyük adımlar atmıştık. O günler itibari ile Sivas’ımızın temel sorunları vardı. Sivas’ı kesintisiz suya kavuşturduk. Doğal gaz nimeti ile buluşturduk. Ecdat yadigârı eserleri gün yüzüne çıkardık. Sosyal belediyeciliğin öncüsü olduk. Yeşili, çevreyi öne çıkartarak yaşanılabilir bir Sivas’ın kapısını açtık. 


Bugün ise kentlerin rekabet ettiği Dünyada Sivas’ı koşturmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Bizden önde olan çok sayıda şehir var. Bizim onları yakalamamız için çok çalışmamızın gerekliliğinin bilincindeyiz. Bu bilinçle projelerimiz, fikrimiz, kadromuzda hazır. Şehrimizin hamisi Sayın Bakanımız, Sayın Vekillerimiz ve Sivas’ı oluşturan tüm kamu kurum kuruluşları ve STK’larla birlikte uyum içinde çalışarak Sivas’ı bir büyük şehir yapmanın mücadelesini vereceğiz. 


Sadece bize oy veren Sivaslıların değil, Sivas merkezde yaşayan 320 bin Sivas il sınırları içerisinde yaşayan 630 bin, yeryüzünde yaşayan milyonlarca Sivaslının Belediye Başkanı olacağım. 


Sivas’ı her platformda başım dik temsil edecek sizlerin gurur duyacağı seviyeye getirmek için çalışacağım. Bizim tek tarafımız Sivas tarafıdır. Kendisini Sivaslı hisseden ve Sivas’ın menfaatlerini üstün tutan herkesle her konuda işbirliği yapmaya hazırız. 


Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı şehrimizi Cumhuriyetin 100. yılı için konulan hedeflere taşımak için hepinizin desteğine duasına ihtiyacımız var. Bu desteği sağlayacağınıza olan inancım tamdır. Biz el ele, günül gönüle verirsek olmayacak bir şey yok. İşte o zaman biz sadece vaat ettiğimiz projeleri hayata geçirmekle kalmaz Sivas’ı hak ettiği yere getirmenin haklı mutluğunu birlikte yaşarız. 


Daha güzel bir Sivas için gece gündüz aşk ile çalışmak üzere çıktığımız yolda rabbim yar ve yardımcımız olsun. Sizleri saygı ve dua ile selamlıyorum…


Oluşturma Tarihi :27 Ekim, 2014

Okunma Sayısı : 43171