MAHALLE BULUŞMALARI BAŞLADI…

Sivas Belediyesi tarafından ‘Mahalle Buluşmaları’ etkinliği başlatıldı. Mevlana, Çayyurt, Akdeğirmen, Seyrantepe ve Yüceyurt Mahallelerini kapsayan ilk buluşma Ethembey Bölge Parkı’nda gerçekleştirildi.Sabah saatlerinde çocuklara yönelik çeşitli oyunlarla başlayan etkinlik, akşam ise Başkan Sami Aydın, mahalle muhtarları ve bölge halkının katılımıyla gerçekleşen toplantıya ev sahipliği yaptı.
Palyaço gösterileri, çeşitli yarışmalar ve müzik eşliğinde oyunların oynandığı programda miniklere hediyeler verildi. Programın ikinci kısmında ise Belediye Başkanı Sami Aydın mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
Etkinliğe; AK Parti Merkez ilçe Başkanı Tarık Eminoğlu, Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, Belediye Başkan Yardımcıları, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Başkan Aydın'a yapılan hizmetlerden ötürü teşekkür ederek bazı konularda taleplerini ileten muhtarlar, 15 mahalleyi birbirine bağlayan tünel projesine ‘Mimar Sami Aydın’ isminin verilmesini istediler.Hizmetler hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Sami Aydın da “Biliyoruz ki halka hizmet, Hakk’a hizmettir. Halkın rızasını kazanırsanız, Hakk’ın rızasını da kazanırsınız, biz bu anlayışla çalışıyoruz. Rabbim şimdiye kadar hizmet etmeyi nasip etti. Bundan sonra da nasip ederse, hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.
Başkan Aydın, “Paşabahçe’yi yaparken ‘dağa taşa para gömüyor, orayı kim kullanacak’ demişlerdi. Şu anda alana her gün 3 bin araç giriş yapıyor ve yetmiyor. Mevlâna Tüneli’ni yaparken de ‘tünele ne gerek vardı’ dediler. ‘Tüneli yapmaz, hayal’ dediler. ‘Projeye başlasa bile devlet bitirir’ dediler ve bugün tüneli Belediye imkânlarıyla yaptık. Tüneli bugün yapmasak 20 yıl sonra yapımı daha zor ve daha maliyetli olurdu. Çok şükür bu çalışmayı da tamamladık.” şeklinde konuştu.


Alanda bulunan Sivas Belediyesine ait hizmetlerin resimlerine de değinen Başkan Aydın, burada 9 yılda yapılan çalışmaların resimleri var. Sivas Belediyesi Osmanlı zamanından bu yana Belediye olarak faaliyet gösteriyor ancak 9 yılda yapılan çalışmalar daha önce yapılmış olsaydı, Sivas çok daha farklı bir şehir olabilirdi. Şu anda var gücümüzle çalışıyoruz ve bu süre içerisinde Sivas'ın çehresi değişti. Sivas farklı bir standartta kavuştu.” ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından programın son bölümünde, parka kurulan dev sinema perdesinde katılımcılar açık havada film izlemenin keyfini yaşadı.


Oluşturma Tarihi :10 Eylül, 2018

Okunma Sayısı : 808