SİVAS BELEDİYECİLİK ANLAMINDA HARİKULADE BİR YERDE...

Sivas Belediyesi tarafından hanımların meslek edinmesi amacıyla kurulan Şeyhşamil hanımlar iş geliştirme merkezi ve Bahtiyar Bostan Özgecan Hanımlar Kültür Merkezini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevliyken 44 ile gittim her ilin sosyal yapısını gelecek faaliyetlerini izlemek nasip oldu. Oraları gördükten sonra Sivas'ta belediyecilik anlamında ciddi bir kültür olduğunu, altyapısı olduğunu gördüm” dedi.
Kültür merkezlerindeki çalışmalar hakkında Vali Ayhan'a bilgi veren Başkan Aydın Sivas Belediyesine ait bütün kültür merkezilerinde 5 binin üzerinde hanımın hizmet aldığını söyledi.
Öte yandan Vali Ayhan ve Başkan Aydın Çini Seramik kursu eğitmenlerinin talep ettiği seramik fırınını Bahtiyar Bostan Özgecan Hanımlar Kültür Merkezine kazandıran Ali İhsan Sümbüloğlu'na teşekkür ederek seramik fırınını incelediler, burada iş adamı Sümbüloğlu’na Başkan Aydın ve Vali Ayhan el sanatlarından oluşan hediyeler takdim etti.
Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sayın valimize ziyaretleri için teşekkür ediyorum bu alanlar ev hanımlarının sosyal anlamda faydalandığı ev ekonomisine katkı sunmak için ilk adımı attığı yerler. Bu yıl itibarıyla 5 bin 200 kursiyerimiz kültür merkezlerimizden faydalandı. Yeni yapılanlarla birlikte kültür merkezlerimizin sayısı dokuza yükseldi. Bu alanların önümüzdeki süreçte daha da artıracağına inanıyorum.” dedi.
Kültür Merkezleriyle ilgi açıklama yapan Vali Salih Ayhan, “Belediyemizin Kültür faaliyetlerini inceledik. Yeni dönem belediyecilik anlayışı böyledir. Kadınlarımızın bu tür ortamlarda kendilerini ifade edebildiği sosyal hayata katıldığı çok güzel bir hizmet… Kültür merkezlerinde görülen ufak işlerle oldukça güzel geri dönüşler alınıyor. Ben belediyemizin faaliyetlerinden dolay çalışanlarımıza ve başkanımıza teşekkür ediyorum. Sivas belediyecilik anlamında harikulade bir yerde… Milli Eğitim Bakanlığı’nda görevliyken 44 ile gittim her ilin sosyal yapısını gelecek faaliyetlerini izlemek nasip oldu. Oraları gördükten sonra Sivas'ta belediyecilik anlamında ciddi bir kültür olduğunu, altyapısı olduğunu gördüm.” ifadesini kullandı.


Konuşmaların ardından Başkan Aydın Vali Ayhan'a kursiyerler tarafından yapılan çift başlı Selçuklu kartalını hediye etti.


Oluşturma Tarihi :26 Aralık, 2018

Okunma Sayısı : 688