HAYALİ HAFİFE ALMAYIN...

“Ortak Akılla Yarınlara” sloganıyla Sivas'ın ekonomik, sosyal, kültürel durumunun istişare edilerek Sivas'ın gelecek vizyonunun masaya yatırıldığı Sivas Çalıştayı yapıldı. Çalıştaya Belediye Başkanı Sami Aydın da katıldı. Wedding Palace Düğün Salonu’nda yapılan organizasyona protokolün yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar da katıldı.
Programda konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Bu ve benzeri toplantılar zaman zaman yapılıyor. En son hatırladığım 2015 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllice'nin katılımıyla Sivas Belediyesi ile beraber Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Salonu’nun üst katında yapılmıştı, güzel bir toplantıydı. Geçmiş dönemlerde de zaman zaman yapıldı. Önemli olan burada çıkacak güzel fikirlerin hayata geçirilmesi. Hep Ortak akıl deriz önemlidir. İnşallah Sivas'a fikri olan düşüncesi olan her bir arkadaşımız o düşüncesini o fikrini burada ifade etme imkânı bulur ve şehrimiz için önemli olan proje hayata geçirilir. Projeyi hayali hafife almamak gerek. İşin ilk aşaması hayal ikinci aşaması proje son aşaması da hayata geçirmektir. Paranız varsa yaparsınız ama dünya kadar paranız olsun hayaliniz yoksa o parayı çar-çur edersiniz burada hayali olanlar o hayali projeye dönüştürmek adına burada ortaya koyacaklardır. Biz şehrimiz adına o değerli hayali değerli fikirleri ortaya koyacak arkadaşlarımıza şimdiden şükranlarımızı iletiyoruz.” ifadesini kullandı.
Son olarak söz alan Vali Salih Ayhan da fikirlerin önemine değinerek “Bir masa etrafında ortak akıl yürütmek önemlidir. Çıkan sonuçları uygulayın dediğinizde karşınızdaki insanlar “biz bunu zaten denedik, zaten olmadı.’ diyorsa rutine binmiştir, bunun yapılmasını istemiyoruz. Yeniliğe açık olunmalı… Bugünü 300 sene önceyle değerlendiremezsiniz.” diyerek istişarenin ve yeniliğin önünün açılması gerektiğine vurgu yaptı.

Oluşturma Tarihi :26 Aralık, 2018

Okunma Sayısı : 684