BAŞKAN AYDIN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ...

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Belediye Başkanı Sami Aydın basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Paşabahçe Sosyal Tesis ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen organizasyona şehirde faaliyet gösteren gazete, televizyon ve radyo çalışanları katıldı.


Burada bir konuşma yapan Başkan Aydın, tüm çalışan gazetecilerin günün kutladı. Aydın “10 yıl Belediye Başkanlığı daha öncesinde İl Başkanı olarak basın mensuplarıyla birlikte çalıştık. Siyasetçilerin birlikte çalıştığı en önemli sektör basındır. Görev yaptığım sürede bize sağladığınız katkıdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.


Gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu iyi biliyorum diyen Başkan Aydın, “Sahada görev yapan muhabir arkadaşlarımızın yaz-kış, sıcak-soğuk, bayram-tatil demeden zor şartlarda çalıştıklarını biliyorum. Bununla birlikte insanları memnun etmeniz çok zor. Görev sürem boyunca neysem onu gösterin diye bekledim ancak İnsanlar sizden şunu istiyor. Hak etsin hak etmesin beni olduğumdan fazla göstersin boyunuz 1.70 ise boyunuzu 1.90 göstersin kilonuz yüz 20 ise 75 kilo göstersin isteniyor o yüzden işiniz kolay değil.” şeklinde konuştu.
Aydın, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyor, ailenizle mutlu bir hayat diliyorum. Bundan sonraki süreçte de bu şehirde sizlerle olacağız. 10 yıl bu şehre hizmet ettik ve şehrimizin temel sorunlarını çözmek için var gücümüzle çalıştık ve bu Sivas için bir eksiklik bir sorun dediğimiz konuların büyük çoğunluğunu bertaraf ettik bu süre içerisinde yapıcı eleştirileri ile bize destek olan başta gazeteciler olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.


Başkan Aydın'dan sonra başta şehrimizin usta gazetecileri Sirer Doğan ve Yücel Yönal ile yeni yetişen genç gazeteciler söz alarak meslek süresince yaşadıkları anıları dile getirdiler.

Şehrimizin renkli simalarından Regaip Tütüncü de gece boyunca yaptığı birbirinden güzel taklitlerle basın mensuplarına güzel bir gece yaşattı.


Günün anısına Başkan Aydın basın mensuplarına çeşitli hediyeler takdim etti.

Oluşturma Tarihi :09 Ocak, 2019

Okunma Sayısı : 659