4. SINIF ÖĞRENCİLERİNDEN GIDA BANKASI’NA YARDIM


Sivas Yavuz Selim İlkokulu 4/A Sınıf öğrencileri, ihtiyaç sahibi kimseler için yardım kampanyası düzenledi. 4/A Sınıfı Öğretmeni Aynur Ertaş nezaretinde yaklaşık 1 aylık sürede, gıdadan temizlik ürüne kadar birçok çeşit yardım toplayan öğrenciler, bu yardımları teslim etti.


Öğrencilerin bazısı evinden, bazıları da marketten aldıkları gıda ve temizlik ürünlerini okulda topladı. Yavuz Selim İlkokulu 4/A Sınıfı öğrencileri, çay, şeker, zeytin, sıvı yağ, süt, peçete ve benzeri yaklaşık “5 alışveriş sepeti miktarındaki” yardım malzemesini öğretmenleri nezaretin Hayat Ağacı Derneğine teslim etti.


Yardımları teslim etmek amacıyla öğretmenleri nezaretinde Hayat Ağacı Derneğini ziyaret eden öğrenciler, Gıda Bankasının, gıda, giyim ve diğer reyonlarını gezdi. İhtiyaç sahibi çocuklara Hayat Ağacı Derneği aracılığı ile destek oldukları için mutlu olan öğrenciler, Gıda Bankasının marketlerden farksız bir yardım kuruluşu olduğunu gördüler.Yavuz Selim İlkokulu 4/A sınıfı öğretmeni Aynur Ertaş, Sosyal Bilgiler dersinde öğrenci ve ailelerin desteği ile bir yardım kampanyası düzenleyerek, bunları yarıyıl tatilinden önce Hayat Ağacı Derneğine teslim ettiklerini söyledi. Öğrencilerin, yardım kampanyasına severek ve isteyerek katıldıklarını belirten Ertaş, imkânı olan herkesi Hayat Ağacı Derneği için katkı sağlamaya davet etti.


Diğer yandan öğrencilerin topladıkları yardımlar, Hayat Ağacı Derneğinde ürün çeşidine göre sınıflandırıldıktan sonra kayıt altına alındı. Bunlar daha sonra ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz alışveriş yaptığı Gıda Bankası reyonlarına dizildi.

Oluşturma Tarihi :22 Ocak, 2019

Okunma Sayısı : 816