23 NİSAN'IN BAŞKANI MUHAMMET ÇAĞRI GÜVEN OLDU…

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, makamını 4. sınıf öğrencisi Muhammet Çağrı Güven'e devretti.


23 Nisan sabahında Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu öğretmen ve öğrencilerini kabul eden Başkan Bilgin çocuklarla bir süre sohbet ederek onların merak ettikleri konularda sorularını yanıtladı.

Sivas'ı, insanların yaşamaktan mutlu olduğu bir şehir haline getirmek için 5 yıl boyunca durmadan çalışacaklarını dile getiren Başkan Bilgin, "Hedefimiz; çocuklarımızın, gençlerimizin, engelli ve yaşlılarımızın, toplumun tüm kesimlerinin 'iyi ki ben Sivas'ta yaşıyorum' diyebileceği bir noktaya getirmek olacak. Şehrimizin altyapısını güçlendireceğiz, otopark, trafik ve ulaşım sorunu kalmayacak, daha çok yeşil alan ve park olacak. İnsan odaklı bir şehir haline getireceğiz." dedi.


'Çocuklar için bir projeniz var mı?' sorusu üzerine Başkan Bilgin, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin rahatça oyun oynayabilecekleri, spor yapabilecekleri, ders çalışabilecekleri 10'un üzerinde çocuk kütüphanesi tarzında semt ve gençlik evleri yapacağız. Burada çocuklarımız hoşça vakit geçirebilecekler. Her projemizde çocuklar için özel alanlar oluşturacağız. Anne-babaların çocuklarını güvenle emanet edebileceği mekânlar kuracağız." diye konuştu.

Ardından 4. sınıf öğrencisi Muhammet Çağrı Güven Başkan Bilgin'den makamını devralarak çalışanlara bazı konularda talimatlar verdi.

Tüm çocukların bayramını kutlayan minik başkan Güven, "Tüm okullarda çevre düzenlemesi yapılmasını istiyorum. Eski stadyumun yerine yapılacak olan millet bahçesinin yapının hızlandırılmasını istiyorum. Trafik ve park sorunuyla ilgili, daha çok otopark yapılmasını ve toplu taşıma araçlarının sayılarının artırılmasını istiyorum." dedi.

23 Nisan'ın çocuklara armağan edilmiş dünyadaki tek bayram olduğunu hatırlatan Başkan Bilgin ise, "Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Belediye Başkanı, Vali, Milletvekili ve hatta Cumhurbaşkanı olarak gelecekte sizler hizmet edeceksiniz. Talimatlarınızı not aldık. Öncelikle millet bahçesi projesinin ihalesi yapıldı, inşallah önümüzdeki kısa sürede yapım işleri başlayacak. Trafik ve otopark sorunuyla ilgili çözüm noktasında çalışmalarımıza başladık. Belirli bir süre sonra otoparkları yaygınlaştırarak park sonunu çözmüş olacağız. Diğer taraftan Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Valiliğimiz ile birlikte okullarımıza yapılacak olan çalışmalarda üzerimize düşen bir husus varsa, çocuk dostu, eğitim dostu bir belediye olarak sizlerin emrinde olacağız." ifadelerini kullandı.

Program sonrası Başkan Bilgin kendisini ziyarete gelen minik öğrencilere bisiklet hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkan Bilgin 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Merkez Beypınar Köyü İlk ve Ortaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen kutlama programına katıldı. Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen program, minik öğrencilerin renkli gösterilerine sahne oldu.

Oluşturma Tarihi :23 Nisan, 2019

Okunma Sayısı : 1061