ŞAMPİYONDAN BAŞKAN BİLGİN’E ZİYARET…

Romanya’nın başkenti Bükreş’te gerçekleştirilen güreş müsabakalarında Avrupa Şampiyonu olan Milli Güreşçi Taha Akgül, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i makamında ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda rakiplerini ezici bir üstünlükle mağlup ederek 7. kez Avrupa Şampiyonu olan Taha Akgül'ü Belediye Başkanı Hilmi Bilgin makamında ağırlayarak şampiyon güreşçiye çeşitli hediyeler takdim etti.

Ziyarette konuşan Başkan Bilgin, “Bugün Sivas’ımızın ve Türkiye’mizin adını tüm dünyaya duyuran, bayrağımızı 7 defa göklere çektiren şampiyon güreşçimiz hemşerimiz Taha Akgül'ü Sivas’ımızda ağırlıyoruz. Kendisine tüm hemşerilerimiz adına ‘hoş geldiniz’ diyorum. İnşallah bundan sonra da hem Sivas’ımızı hem Türkiye’mizi hem de bayrağımızı tüm dünyaya şanına yakışır şekilde dalgalandıracaktır.” dedi.


“GÜREŞ KULÜBÜ KURACAĞIZ”
Seçim döneminde gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde “Sivas'ta güreş kulübü olmadığını öğrenmiştik.” diyen Başkan Bilgin, “İlimizde şampiyon adaylarına sahip çıkacak bir kulüp kurarak, Sivas'ta yeni Tahalar, yeni Hamzalar, yeni şampiyonlar yetiştirecek ve onlara sahip çıkacağız.” ifadesini kullandı.

Daha sonra Başkan Bilgin ve şampiyon güreşçi Akgül bir süre sohbet etti. Ziyarette Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç ile belediye meclis üyeleri ve çok sayıda güreş severde hazır bulundu.

Oluşturma Tarihi :24 Nisan, 2019

Okunma Sayısı : 929