BELEDİYESPOR’DA YENİ BAŞKAN ‘BUDAKLI’

Sivas Belediyespor Kulübü’nün olağan genel kurulu gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan ve tek liste ile gidilen genel kurulda iş adamı Harun Budaklı Sivas Belediyespor Başkanlığına seçildi.

Olağan genel kurula; Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, ilimizde faaliyet sürdüren amatör takım yöneticileri ve delegeler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan genel kurulda, divan başkanlığını Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Zeki Ekici yaptı.

As Başkan Ali İzgi, kulübün faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi ve eski Başkan Hasan Karaman ve yönetime yapmış oldukları hizmetten dolayı teşekkür ederek, “Sivas Belediyedespor’un, birçok başarıya imza attığını futbolda, hentbolda, karatede ve sayokanda Türkiye’yi en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade etti.

İzgi ayrıca desteklerinden dolayı kulübün Onursal Başkanı Hilmi Bilgin’e de teşekkür etti.

Genel kurulda daha sonra denetim kurulu faaliyet raporu okunarak ibra edildi. Divana tek listenin sunulduğu seçimde ise Harun Budaklı başkanlığındaki yönetim oy birliği ile seçildi.Sivas Belediyespor Kulübü eski başkanı Hasan Karaman, “Belediyespor’da yaklaşık 5 senelik bir mesaim oldu. Bu süre içerisinde 3 sene yönetici olarak görev yaptım, 2 sene de kulüp başkanı olarak görev yaptım. Allah´a şükür bu kurumda son görevimi de alnımın akıyla Harun kardeşime teslim ettiğim yıl oldu. Belediyespor’u da aldığımız noktadan daha iyi bir noktaya getirdik. Görev yaptığım süre içerisinde bir tane şampiyonluk yaşadık. 3. ligden, 2. lige çıktık. O dönem yöneticilerine de çok teşekkür ediyorum.

Sivas Belediyespor Kulübü yeni Başkanı Harun Budaklı ise, yeni yönetimin başarılı olmasını dileyerek; “Sivas Belediyesporumuzu şehrimize yakışır bir şekilde taşıyan kulübümüzün kıymetli Başkanı Hasan Karaman´a teşekkürlerimi iletiyorum. Birbirinden kıymetli yönetimime de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Malumunuz Sivas Belediyespor adından da belli olduğu gibi belediye takımı olup bizlere verilen görev de bir bayrak yarışıdır. Sayın Belediye Başkanımız aynı zamanda da kulübümüzün onursal başkanı Sayın Hilmi Beyin uygun görmesiyle oluşturulan yeni yönetimin başarılı olmasını diliyorum.” dedi.

Olağan genel kurulun hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Yeni seçilen yönetime, başkanına ve ekibine önümüzdeki süreçte başarı diliyorum. Hasan Bey´den aldıkları bayrağı daha ileriye götürmelerini temenni ediyorum. Hasan ağabeye de belediyemize vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Görevler gelip geçici. Görev bittiği zaman kubbede hoş bir seda bırakıyorsak o bize yeter. Ben Hasan Başkanımızın hoş bir seda bıraktığına inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.


SİVAS BELEDİYESPOR YÖNETİM KURULU LİSTESİ
ASİL ÜYE LİSTESİ
1. Harun Budaklı
2. Taner Karabal
3. Ferhat Ünsal
4. Bekir Sıtkı Eminoğlu
5. Bekir Çam
6. Hayrettin Baydır
7. Cem Yılmaz
8. Yurdar Epsileli
9. İsmet Ülker
10. Erkan Yalçın
11. Ertan Buyruk
12. Hakan Genç
13. Fatih Arkan
14. Güngör Güler
15. Adil Darıcık
16. Kenan Karataş
17. Zekeriya Kayalı
18. Nedim Turgut
19. Ahmet Duman
20. İ. Hakkı Güroğlu
21. Fatih Orhan
22. Erol Yıldız
23. Kemal Karahasan

YEDEK ÜYE LİSTESİ
1. Adem Sarıcam
2. Yusuf Doğan
3. Buğra Güvendi
4. Arif Kaleli
5. Resul Hizmetli

DENETİM KURULU ASİL
1. Orhan Gencer
2. Ömer Gündüz
3. Zeki Polat

DENETİM KURULU YEDEK LİSTESİ
1. Ömer Yıldız
2. Ahmet Alcalı
3. Eyüp Aktaş

DİSİPLİN KURULU ASİL
1. Fatih Güveri
2. Ahmet Karasu
3. Erkan Yalçın

DİSİPLİN KURULU YEDEK
1. Zekeriya Kayalı
2. Kurbani Bütüner
3. Mikail Özdemir

A.S.F.K DELEGELERİ
1. Taner Karabal
2. Ferhat Ünsal
3. Mustafa Ceylan

Oluşturma Tarihi :02 Mayıs, 2019

Okunma Sayısı : 1412