BÜYÜKELÇİ CHRİSTİAN BERGER'DAN BAŞKAN BİLGİN'E ZİYARET…

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger çeşitli ziyaretler ve bazı programlara katılmak üzere geldiği Sivas'ta Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'i ziyaret etti.

Christian Berger ve beraberindeki heyet Başkan Bilgin ve Başkan Yardımcıları tarafından Belediye girişinde karşılandı.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette konuşan Büyükelçi Berger, Sivas'a ilk kez geldiğini ve burada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, "Çok güzel bir kentiniz var. Sivas Kongresi'nin 100. yıl dönümü etkinliklerine denk gelmek de bizim için güzel bir tesadüf oldu. Burada göreceklerimiz için sabırsızlanıyoruz. Aynı zamanda Sivas'ta destek verdiğimiz projeleri de görmek istiyoruz. Uzun zamandır iş birliği halindeyiz. İŞGEM başta olmak üzere, eğitim ve çevre alanında destek olduğumuz bazı projeler var. Kızılırmak'ın kollektör hatları projesi de bunlardan birisi." şeklinde konuştu.

"Sivas cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir şehir." diyen Başkan Bilgin ise, "Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri olan bir şehrimiz. Geçmişte Selçuklulara başkentlik yapmış, Osmanlı'da önemli bir eyalet merkezi olmuş ve bu dönemlere ait çok sayıda tarihi eser olan bir şehir. 350 bin nüfusu ile İç Anadolu bölgesinde insanların yaşamaktan mutluluk duyduğu, huzurlu bir yer. Özellikle son 15 yılda yapılan yatırımlarla birlikte ekonomik olarak güçlenmiş, sanayi, ticaret ve turizm alanlarında önemli gelişmeler kaydetmiş bir kent, inşallah bunu da devam ettireceğiz. Kızılırmak'ı atık sulardan korumak adına sizin de desteğinizle önemli bir projeyi hayata geçireceğiz. İhale sürecini başlattık, Sivas Belediyesi olarak sizinle iş birliği halinde yürüttüğümüz bir proje, en kısa zamanda hayata geçirmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Başkan Bilgin ziyaretin anısına AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger'e, üzerinde Sivas'a özgü hayatağacı figürü bulunan tabloyu hediye etti.

Oluşturma Tarihi :06 Mayıs, 2019

Okunma Sayısı : 835