2 BİN 500 KİŞİLİK İFTAR ÇADIRI KURULDU…

Ramazan ayı hepimizin bildiği gibi maddi ve manevi birçok güzelliklerin bir arada yaşandığı, duygu ve hissiyatın öne çıktığı mübarek bir aydır. 11 ayın sultanı olan bu ay aynı zamanda sosyal açıdan da yardımlaşma ve dayanışmanın en yüksek olduğu zaman dilimidir.

İmkânı olanların dostlarına, akrabalarına, ihtiyaç sahiplerine iftar ettirmesi bu ayın faziletlerindendir. İşte bu ayın güzelliklerden birini daha hep beraber yaşıyoruz.
 
Sivas Belediyesi olarak bizde Ramazan ayının gelmesiyle birlikte hayır sahiplerinin desteğini alarak ihtiyaçlı vatandaşlara ulaştırmak üzere hazırlıklarımızı tamamladık. Geleneksel iftar çadırımız bu yıl da Buruciye Medresesi yanında kuruldu. Yine her yıl olduğu gibi bu yılda Şehrimizin farklı noktalarına ‘iftar Bağış Merkezi’ stantlarımızı da yerleştirdik.

11 ayın Sultanı Ramazan'ın gelmesiyle kentte birlik, beraberlik ve paylaşım duygularının pekişmesi amacı ile kurulan çadırımızda 2 bin kişi iftar yapabilecek. İhtiyaç halinde de dağıtılmak üzere 500 kişilik kumanya ile birlikte toplamda 2 bin 500 kişiye burada hizmet vereceğiz.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar, iftar vakti evine yetişemeyenler ve oruçlarını geleneksel bir atmosferde açmak isteyenler için sıcak bir ortam hazırlayan belediyemiz, hayır sahiplerimizin desteği ile misafirlerine 4 çeşit yemeği ücretsiz olarak ikram edecek. Çadıra bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız için ise bir kişilik iftar bedeli bu yıl 12 TL olarak belirlendi.

Hayat Ağacı Derneğimiz bünyesindeki Gıda Bankası da aylık 1.200 aileye ulaştırdığı yardım paketlerini Ramazan ayı olması münasebetiyle 5.000’e çıkararak daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedeflemektedir.

Oluşturma Tarihi :06 Mayıs, 2019

Okunma Sayısı : 1073