BELEDİYEDEN BAYRAM TEDBİRLERİ...

 

Belediye Başkan Yardımcımız Kayhan Işık Ramazan Bayramı öncesi alınacak tedbirler ve düzenlemeler ile ilgili basın açıklaması yaptı. Bayram Pazarının yeri değiştirilirken Sirer ve Bankalar Caddesi'nde de seyyar satıcı ve kaçak ticaret yapanlara müsaade edilmeyecek.

 

Ramazan Bayramı öncesi alınan önlemleri basın mensupları ile paylaşan Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, “Belediyemizde bayram münasebetiyle vatandaşımızın sağlıklı, huzurlu bir şekilde bayram geçirmesi için bir dizi tedbir almış bulunmaktayız. Bu tedbirlerden bir tanesi de vatandaşımızın ve bölgedeki esnafımızın yoğun talepleri neticesinde Bankalar Caddesi'ndeki ve Sirer Caddesi'ndeki pazar yerini bu bayram kurmayacağız. Pazarcı arkadaşları da mağdur etmeyeceğiz. Onun yerine Bankalar Caddesi'ndeki ve Sirer Caddesi'ndeki esnafımıza, pazarcı arkadaşlarımıza bayram yeri olarak şu anda yıkılmış vaziyette olan Selçuk Ortaokulu'nun yerini hazırlayacağız inşallah. Vatandaşımızın rahat bir şekilde pazar yerinde alışveriş yapmasını o bölgede sağlayacağız.” dedi.

 

Kayhan ayrıca tüm hemşerilerimizin yaklaşan Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, tüm İslam âlemine, ülkemize, vatanımıza, milletimize, şehrimize hayırlar getirmesi temennisinde de bulundu.

 

Sivas Pazarcılar Esnaf Odası Âdem Argın ise “Öncelikle Sayın Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'e, Belediye Başkan Yardımcımız Kayhan Işık'a ve Zabıta Müdürümüz Zekeriya Kayalı'ya bizlere bayram pazarı için yoğun mesailerini ayırdıkları için, esnaflarıma daha rahat ticaret yapma imkânı sağladıkları için teşekkür ediyorum. Bu sene bayram pazarımızı biraz daha genişleterek belediyemizin bizlere sundukları bölgede, bol çeşitle Sivas halkına hizmet vermeye çalışacağız.” İfadelerini kullandı.   

Oluşturma Tarihi :30 Mayıs, 2019

Okunma Sayısı : 959