ESKİ HASTANE VE ORDUEVİ ŞEHİR MERKEZİNE ENTEGRE EDİLECEK…

Eski Numune Hastanesi ve eski orduevi alanının şehir meydanına entegre edilmesi için somut adımlar atılmaya başlanıyor. Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve ilgili kurum yetkilileri her iki alanı da inceleyerek yapılacak çalışmaları değerlendirdi.

-VALİMİZ AYHAN: SÜRECİMİZ HIZLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR-
Heyet ilk olarak Eski Numune Hastanesi alanında incelemelerde bulundu. Valimiz Salih Ayhan, burada yaptığı açıklamada; 2 yıllık bir sürecin ardından gelinen noktada bir düşünce olgunluğunun oluştuğunu belirterek,  "Bu alanı bayramdan sonra tertemiz hale getireceğiz. Burayı sosyal dokusuna uygun şekilde hazırlayıp, vatandaşın sosyal, sağlık, kültürel ve eğitim gibi alanlarda kullanmasını sağlayacağız. Hızlı bir şekilde sürecimiz devam ediyor." dedi.

Bölgenin son dönemlerde yoğun bir şekilde tartışılmasının yöneticilere bir mesaj verdiğini belirten Ayhan, "Yeni yapılan ve şehrin tamamını ilgilendiren projelerde öncelikle fizibilite hazırlıklarının da iyi yapılması gerektiği ortaya çıktı." diye konuştu.

Eski hastane alanının meydana entegre olması gerektiğini kaydeden Ayhan, "Şehir büyüyor ve binalaşma artıyor. Bu tür yeşil alanları muhafaza ederek inşallah hiçbir ağaca zarar vermeden şehrin dokusuna uygun bir şekilde, Sivas halkına hizmet sunacağız. Bu sene hem temizlik, hem projelendirme hem de yetiştiği takdirde imalat aşaması 2020'nin sonuna da bu meydan tertemiz, herkese hizmet edecek şekilde tanzim edilmiş olacak."

-BELEDİYE BAŞKANIMIZ HİLMİ BİLGİN: BU ALAN ŞEHRİMİZE DEĞER KAZANDIRACAK-
Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ise, "Önümüzdeki günlerde hukuki süreçte tamamlanmak ürere. Bu alanı şehrimize yakışan ve şehrimize değer kazandıracak bir proje hazırlayacağız. Bu alan şu an ki haliyle şehrimize yakışmıyor. Buradaki sıkıntıyı giderecek çalışmaları yapıp tamamlanmasıyla birlikte şehrimize değer katacak alanı valiliğimiz ve bakanlığımızın desteğiyle şehrimize kazandıracağız. Tüm hemşerilerimizden biraz daha sabretmelerini bekliyoruz. Bu yıl içinde süreci başlatacağız." dedi.

-ESKİ ORDU EVİ ŞEHİR MEYDANINA KAZANDIRILACAK-
Heyet daha sonra yeni binasına taşınan ve şehir merkezinde bulunan orduevinin bulunduğu alanı inceledi. Valimiz Ayhan, yeni bir orduevinin yapıldığını ve burada emeği geçenlere teşekkür etti.

Boşalan orduevinin atıl kalmaması gerektiğinin altını çizen Ayhan, "Şehir meydanına entegre ederek, hem burayı şehrin dokusuna tanzim edecek hem de ilerleyen aşamada turizmi tek merkezli yönetmek istiyoruz. Tüm kurumlarımızla beraber ortak bir yürütme mekanizması kuracağız o yürütme mekanizmamızı bir merkez gibi olacak. Burası gerçekten güzel bir değer güzel bir miras." dedi.


-VALİMİZ SALİH AYHAN: BU YOLU BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ-
Ayhan, orduevi alanının insanların nefes aldığı bir yer olmasını istediklerini belirterek, "Şehrimizin meydanının seyredileceği güzel bir alan olacak. Çok güzel bir yer, hassasiyet gösteriyoruz. Tüm kurumlarımızın değerli düşünceleriyle beraber bu yolu birlikte yürüyeceğiz. Ben şimdiden açıkça söyleyeyim çok heyecanlıyım. Çünkü yıllardır buranın şehirden uzak, şehirden kopuk olması bizi üzüyordu. Artık bu kopukluğu gidererek tüm 647 bin ve gurbetçi vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Yeni ordu evimiz de şehrimize hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

-BELEDİYE BAŞKANIMIZ HİLMİ BİLGİN: BURAYI İŞLEVSEL HALE GETİRECEĞİZ-
Eski orduevi alanını tarihi şehir meydanına uygun bir şekilde projelendirerek halkın hizmetine açacaklarını kaydeden Belediye Başkanımız Bilgin de, "Mevcut tarihi şehir meydanı Türkiye'de nadir meydanlardan birisi. İnşallah burayı işlevsel hale getirerek şehre hem ekonomi olarak hem de turizmine katkı sağlayacak işlev vereceğiz. Taşınma işlemi tamamlandı, biz belediye olarak gerekli tahsis işlemleri ve imar işlemlerini yaparak Valiliğimizle birlikte şehrin beklentilerini de projeye dâhil edeceğiz." dedi.

Oluşturma Tarihi :01 Haziran, 2019

Okunma Sayısı : 1587