TÜRKİYE'NİN EN TEMİZ İLLERİNDEN BİRİ SİVAS...

Birçok belediyecilik faaliyetinin yanı sıra temizlik konusunda da örnek gösterilen iller arasında yer alan Sivas Belediyesi, mahalle aralarında da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yoğun geçen kış mevsiminin ardından Sivas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler şehir merkezine en uzak mahallerden başlayarak merkeze doğru tüm mahallelerde bahar temizliği başlattı.

Bu çerçevede oluşturulan 15’er kişilik üç ekiple; yol ve kaldırım kenarlarındaki kendiliğinden çıkan otlar temizlenirken sokaklar da süpürülüyor. Havaların ısınması ile konteynerlerde oluşan kötü koku ve böceklenmenin önüne geçmek için konteynerler dezenfekte ediliyor.

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Esentepe Mahalle Muhtarı Celal Şanlı, “Başta Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere şehrimizin güzelleşmesinde temiz kalmasında emeği olan belediye personellerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin göreve geldiği günden bu yana çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. diyen Kardeşler Mahalle Muhtarı Mustafa Güler, “Başkanımıza teşekkür ediyorum. Belediyecilik demek AK Parti demek, AK Parti demek belediyecilik demek. Tüm belediye çalışanlarına özverili çalışmaları için teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Oluşturma Tarihi :20 Haziran, 2019

Okunma Sayısı : 796