SULTAN ŞEHRİ BİRLİKTE YÖNETİYORUZ...

Ortak akıl ve istişareye önem veren ‘Ben Değil Biz Anlayışıyla’ yönetimi benimseyen Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin farklı kesimlerin temsilcileriyle bir araya geldiği gibi belediye personelini de bu anlayışla ziyaret ediyor.

Bu çerçevede Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’in bugünkü ziyareti Esentepe İtfaiye Müdürlüğü’ne oldu. Başkanımız Bilgin, itfaiye erleri ve amirlerinden bilgi aldı.

İtfaiye ziyaretinde Esentepe Mahalle Muhtarını da kabul eden Bilgin; şehri yönetme noktasında ortak akıl ve istişareye büyük önem verdiklerini belirterek, “Biz bu şehri birlikte yönetmeyi başardığımız zaman sorunlarımızı daha hızlı çözebileceğimize inanıyoruz.” dedi.

Başkan Bilgin ve Muhtar Celal Şanlı, bölgede uygulanacak olan kentsel dönüşüm projesini istişare etti.

Bilgin; Esentepe mahallesinin önemli mahallerden biri olduğuna vurgu yaparak, “Burasını içindeki paydaşların hepsini memnun ederek çağa uygun bir şehirleşmeye dönüştürmek zorundayız. Burası ile ilgili kentsel dönüşüm çalışmaları AK kadroların bir süredir üstünde titizlikle çalıştığı bir konu... Bakanlığımız ile uyumlu bir şekilde yürüttüğümüz çalışmalar belli bir seviyeye geldi. Son Ankara ziyaretimizde de sayın Bakanımızla istişare ettik. Olabilecek en kısa zamanda proje start alacak. Tamamlandığında ise mahallemiz sultan şehrin prestij mahallerinden biri haline gelecek.” dedi.

Mahalle muhtarı Şanlı ise çalışmalardan memnun olduğunu belirterek, çalışmaların başlamasını mahalle halkının sabırsızlıkla beklediğini ifade etti.

Oluşturma Tarihi :26 Haziran, 2019

Okunma Sayısı : 680