DAHA ÇOK ÇALIŞIP DAHA ÇOK ÜRETECEĞİZ...

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından Tepeönü Köyü’nde düzenlenen Bahar Şenlikleri kapsamında ‘Buza Yarışması’ düzenlenerek hasat başlangıcı yapıldı. Törene Valimiz Salih Ayhan ve Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin de katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda söz alan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız Sivas’taki tarımsal faaliyetler hakkında bilgiler verdi.


Sivas Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ise “Bu tip organizasyonlar farkındalık oluşturmak açısından, üretimi teşvik etmek açısından çok önemli. Malumunuz son 17 yıldır üretene, istihdam sağlayana tarım ve hayvancılığa hükümetimizin çok büyük desteği var. Bugün Allah'a şükürler olsun; “Üreteceğim, köyümde hayvancılık yapacağım, tarımla uğraşacağım.” diyen herkese hükümet olarak büyük destekler verdik. İnşallah vermeye de devam edeceğiz. Çünkü Türkiye'nin kurtuluşunun, Türkiye'nin geleceğinin daha çok çalışmaktan ve daha çok üretmekten geçtiğini biliyoruz.” dedi.

Bu çerçevede Sivas Belediyesi ve Valiliğin iş birliğinde SİVTAŞ’ın kurulduğunu hatırlatan Başkanımız Bilgin, “Sivas Belediye Başkanı olarak dün valimizle şehrimizde güzel bir birlikteliğe imza attık. Sivas Tarım ve Hayvancılık SİVTAŞ adı altında bir şirket kurduk. İnşallah bu şirket tüm üreticilerimize rol model olacak. Güvenli bir liman olarak Sivas'ta tarım ve hayvancılığın gelişmesi noktasında çok büyük katkı sağlayacak. Biz hep birlikte tüm paydaşlarımızla ziraat odaları, birlikler, üreticilerimizle birlikte bu güzel şehre daha çok üreterek hizmet etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Son olarak söz alan Valimiz Salih Ayhan, “Programa destek veren, emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Burada güzel bir ortam var el emeği göz nuru olan kavruk yüzlü insanların emekleri samimiyetleri var. Biz de belediye başkanımız ve ekiplerimizle birlikte üreticimizin yanında olmak istiyoruz. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'in de söylediği gibi dün kurduğumuz şirketle çiftçimiz için güvenli bir liman olacağız, el birliği ile çalışacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ‘Damızlık Hayvan Yarışması’nda dereceye giren besicilere ödüllerini takdim etti.

Hasat başlangıcı olması sebebiyle Valimiz Salih Ayhan ve Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, bir tarlada tırpanla ot biçti.

Programın sonunda Fatlum Tuzlasının sezon açılışını da Valimiz Ayhan ve Başkanımız Bilgin birlikte gerçekleştirerek tuz çektiler.

Oluşturma Tarihi :27 Haziran, 2019

Okunma Sayısı : 771