VALİ AYHAN ve BAŞKAN BİLGİN MİLLET BAHÇESİNİ İNCELEDİ...

Yerel seçimler öncesi Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin'in Sivaslılar'a söz verdiği Millet Bahçesi'nin yapımı başladı.

Ekipler alandaki tesislerin temelini atarak çalışmalarına hız verirken Valimiz Salih Ayhan ve Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin de, diğer ilgili kurum temsilcileri ile birlikte proje alanında incelemelerde bulundu.


Anadolu'nun en büyük Millet Bahçesi olarak eski 4 Eylül Stadyumu'nun yerinde yapıma başlanan Sivas Millet Bahçesi projesini hakkında yetkili firma temsilcileri ile görüşen Başkan Bilgin ve Vali Ayhan, projede yer alan tesisler ve sosyal donatılar hakkında bilgi aldı.

Şantiye alanında incelemelerde bulunduktan sonra bir değerlendirme yapan Başkanımız Bilgin, eski stadyumun yerine millet bahçesi yapılması için alınan ortak kararın ardından çalışmaların başladığını ifade ederek; "Seçim döneminde bizim projelerimiz arasında da yer almaktaydı. Yaklaşık 55 bin metrekarelik alan inşallah 5 ay gibi kısa bir zaman sonra şehrimize değer katacak bir proje olarak hizmete girecek." dedi.


Projede her detayın düşünüldüğünü dile getiren Bilgin; "Çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, millet kıraathanesi, hanımlar ve gençlik merkezinin de inşa edilmesiyle birlikte bölgenin ve şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak ve değer katacak bir proje olacak. Bugün de projeyi yerinde inceleyerek gerekli değerlendirmelerde bulunduk. İnşaat ve yapım işleri sıkıntısız bir şekilde devam ettiği sürece yeni yıldan itibaren millet bahçesi hizmete girmiş olacak. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Valimize, ilgili kurumlarımıza ve sivil toplum örgütlerimiz ile tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Amacımız daha yaşanabilir, daha gelişmiş bir şehir inşa etmek. En büyük avantajımız da güç birliğimiz olacaktır." şeklinde konuştu.Valimiz Salih Ayhan ise, projenin ilimize kazandırılması talimatını veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkürlerini iletti.

Ayhan, içerisinde birçok sosyal donatıların yer alacağı Millet Bahçesi'nin 5 ay sonra tamamlanacağını ifade ederek, "Vatandaşımızın titizlikle takip ettiği projeyi, eksiksiz ve ilimize yakışır bir şekilde tamamlayacağız. Burası bu bölgenin akciğeri olacak." diye konuştu.

Alanda yapılan incelemede; Vali Yardımcısı Mustafa Yüksel Karadağ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nazım Yakut, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, Belediye Başkan Yardımcılarımız Levent Olgun ve Bekir Sıtkı Eminoğlu da hazır bulundu.

Oluşturma Tarihi :28 Haziran, 2019

Okunma Sayısı : 1038