“SİVAS BELEDİYESPOR’UN BAŞARISI SİVAS’IN BAŞARISIDIR”

Sivas Valimiz Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’in katkıları ile Sivas Belediyespor Kulübü yararına gece düzenlendi.
Erzincan Karayolu 3. km’de bulunan Weddin Palace’da düzenlenen geceye, Sivas Valimiz Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, İl Gençlikspor Müdürü Erdoğan Tunç, Sivas Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zeki Ekici (A.S.F.K), Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı Harun Budaklı ve yönetim kurulu üyeleri ile Sivaslı işadamları ve davetliler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Sivas Belediyespor Kulübü Başkanı Harun Budaklı, sporun birçok dalında ilimizi başarı ile temsil eden Sivas Belediyespor’un, Sivasspor’dan sonra Sivas’ın ikinci bir markası olduğunu belirterek, Belediyespor’a destek olmanın, bir bakıma Sivas’ın tanıtımına ve gelişmesine katkı sağlamak anlamına geldiğini söyledi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Sivas Belediyespor’un, Sivas’ta genç ve yetenekli sporcuların yetişmesi açısından bir fırsat olduğunu belirterek, bu kurumsal yapıya Sivaslıların hep birlikte destek olması gerektiğini söyledi.

Sivas Belediyespor Kulübünün hem ilimizi hem de kulübü başarı ile temsil ettiğini belirten Başkanımız Bilgin, bunun devamının olması, Sivaslı yetenekli sporcuların bir üst liglere ve profesyonel kulüplere transfer edilmesi için Sivas Belediyespor’a sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Valimiz Salih Ayhan ise, bir ilin tanıtımı ve gelişmesi bakımından spor kulüplerinin önemli bir görevi olduğunu belirterek, birçok ilin 3. liglerde bile temsil edilemediğini söyledi.

Sivas Belediyespor’un Sivas için bir fırsat olduğunu belirten Valimiz Ayhan, Belediyespor’u her fırsatta takip ettiğini ve başarısı ile gururlandığını söyledi.

Sivas Belediyespor’un başarısı için hem şahsen hem de kurumsal olarak katkı sağlamaya bundan sonra da devam edeceğini ifade eden Valimiz Salih Ayhan, Sivaslıları Sivas Belediyespor Kulübüne destek olmaya, her fırsatta yanında olmaya davet etti.

Sivas Belediyespor yararına düzenlenen gece, yerel sanatçıların seslendirdiği türkülerle devam etti.

Oluşturma Tarihi :10 Temmuz, 2019

Okunma Sayısı : 631