TRT RADYO1'E KONUK OLAN BİLGİN: “BU MİLLET ESARET ALTINA GİRMEZ”

Sivas Kongresi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında TRT Radyo1 iki gün boyunca Sivas'tan canlı yayın gerçekleştiriyor. Bu çerçevede TRT Radyo1’e Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin katılarak kongre ve Sivas hakkında bilgiler verdi.

Medeniyetler beşiği, bir milletin var olma mücadelesinin simgesi, içinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı mekânda Sivas Kongresinin 100. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Böylesi önemli bir tarihe TRT de duyarsız kalmadı. Milyonlarca yolcunun sesi olan TRT Radyo1 iki gün boyunca Sivas'tan canlı yayın yapacak.

Bugünkü gündüz kuşağı programında ünlü radyocu Acar Acartürk'ün konuğu Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin oldu.

Kongrenin tarihsel sürecini anlatan Başkanımız Bilgin, “Topla tüfekle savaşarak istiklalimizi kazandık, 100 yıl önce ‘Ya istiklal ya ölüm’ dedik. Bugün mücadelenin şekli değişti. Bugünkü mücadelemizin adı ekonomik istiklal mücadelesi… İstiklalimiz ve istikbalimiz için ekonomik olarak bize had bildirmek isteyenler var. Onlara yarın Sivas'tan aynı ruhun devam ettiğini ve bu milletin esaret altına girmeyeceğini tekrar göstereceğiz.” dedi.

Oluşturma Tarihi :03 Eylül, 2019

Okunma Sayısı : 538