SOLO TÜRK VE TÜRK YILDIZLARI SİVAS SEMALARINI SÜSLEDİ…

Millî mücadele ve 4 Eylül Sivas Kongresi'nin 100. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Türkiye'nin milli gururu Solo Türk ve Türk Yıldızları Sivas'ta muhteşem bir gösteriye imza attı.

Osman Seçilmiş Mesire Alanı'nı dolduran on binlerce Sivaslı, Belediye Türk Halk Müziği topluluğunun Sivas türküleri konseri ve ardından mehter takımının konserini dinledi.

Ardından sahneyi, Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi ekibi Solo Türk aldı. F16 uçağının Sivas semalarında görünmesiyle birlikte alanı dolduran vatandaşlar cep telefonlarına sarıldı. Havada zorluk derecesi yüksek hareketler yapan pilot, izleyenlerden büyük alkış aldı.

Solo Türk'ün ardından, Türk Hava Kuvvetleri'nin akrobasi timi Türk Yıldızları adeta nefesleri kesen muhteşem bir gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Dünyada 8 süpersonik uçakla gösteri yapan tek akrobasi timi olan Türk Yıldızları, manevralarıyla izleyenlerin büyük beğenisini topladı.

Sivas semalarında gösteri yapan Solo Türk ve Türk Yıldızları'nı izlemek isteyen vatandaşlar için belediye tarafından ücretsiz otobüs seferleri düzenlendi.
Oluşturma Tarihi :04 Eylül, 2019

Okunma Sayısı : 643