BİLGİN; “EĞİTİME YAPILAN YATIRIM, EN ÖNEMLİ YATIRIMDIR”

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu’nda 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Programı’na katıldı.


Programa; Vali Salih Ayhan, Sivas Milletvekilimiz Semiha Ekinci, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf Büyük, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, il protokolü, öğrenci velileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Programda; öğrenciler tarafından karate, jimnastik, halk oyunları gösterimi ile şiir dinletisine de yer verildi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin programda yaptığı konuşmada, yeni eğitim-öğretim yılının başta çocuklarımıza, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm eğitim çalışanlarımıza hayırlı olması temennisinde bulundu.

Belediye olarak okul bölgelerinde ve okul bahçelerinde gerekli fiziki iyileştirmelerin yapıldığını belirten Başkanımız Bilgin, “Eğitime yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Öğretmenlerimizin yükünün ağır olduğunu biliyorum. Ülkemizin geleceği onların omuzlarına emanet…” dedi.

“Eğitimi-öğretimi sadece sınavlarda başarılı olmaya odaklandırmamamız lazım.” diyen Başkanımız Bilgin, Gönül ister ki; herkes başarılı olsun ama başarılı ve başarısızı sınavlardan alınan notlara veya başarı sıralamasına göre endekslememek lazım.” ifadelerini kullandı.

Başkanımız Bilgin sözlerini şöyle noktaladı: “Öğrencilerimizi yetiştirirken devletine, milletine bağlı, özgüveni olan, karakterli, ne istediğini bilen, ayaklarının üzerinde durabilecek bir gençlik olması lazım.” dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Bilgin ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilere kitap dağıttı.

Oluşturma Tarihi :09 Eylül, 2019

Okunma Sayısı : 617