SİVAS'TA SOKAK HAYVANLARI KORUMA ALTINDA…

4-10 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü kapsamında başta öğrenciler olmak üzere Sivaslı vatandaşlarda farkındalık oluşturmak amacıyla Sivas Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayvan hakları Koruma Federasyonu (HAYTAP) Sivas Belediyesi Hayvan Barınağı’nda program düzenleyerek barınakta kalan hayvanlara yem verdi.

Düzenlenen programda konuşan HAYTAP Sivas İl Temsilcisi Özge Çubukçu, “Sivas'ta çok güzel bir etkinliğe imza atıyoruz. İlimizde hayvanlara yönelik bir devlet koruması bundan sonraki süreçte olacak hem bu yapısı ile hem de Hayvan oteli ve Barınağı ile Sivas’ımız tüm Türkiye’ye örnek olacak.” dedi.
“Dünya Hayvan Hakları Konuma Günü’nde HAYTAP, Sivas Belediyesi ve Valiliğimizle birlikte farkındalık oluşturmak amacıyla Sivas Belediyesi Hayvan Barınağı’nı ziyaret ettik.” diyen Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Ana Okulu’ndan başlayarak her kademede eğitim gören çocuklarımızla buradayız. Biz Sivas'ın yaşayan her canlı için yaşanılabilir bir şehir olması adına üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz. Bu konuda bize destek olan STK'larımızın hazırladığı uygulanabilir her projeye destek olamaya gayret göstererek Türkiye'ye örnek olmak hedefimiz.” dedi.

Valimiz Salih Ayhan da “Başta HAYTAP ve Sivas Belediyesi olmak üzere hazırlanan programa emek veren herkese teşekkür ederek hayvan hakları il kurumumuzun aldığı karar doğrultusunda hayvanlarımızda Mikroçip uygulaması olacak böylelikle sokak hayvanlarımızın takibi yapılarak sahiplenilmiş olacak.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve öğrenciler barınağı gezerek hayvanlara yem verdiler.
Oluşturma Tarihi :04 Ekim, 2019

Okunma Sayısı : 668