ORDUMUZ İÇİN 96 BİN FETİH SURESİ, 960 HATİM OKUNDU...

Barış Pınarı Harekâtında görev yapan askerlerimiz için 96 bin fetih suresi ile şehitlerimiz için okunan 960 hatmin duası, düzenlenen ‘Kur’an Ziyafeti’ programı ile taçlandırıldı.
 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de oluşturmak istediği güvenli bölge için başlatılan Barış Pınarı Harekâtında görev alan askerlerimize ithafen düzenlenen hatim ve fetih suresi bağışlama kampanyasına çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Valilik, Belediye ve İl Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Fetih suresinin okunması ile başladı.
Kuran-ı Kerim’i güzel okuma dalında dünya birinciliğini ülkemize kazandıran İstanbul Fatih Camii Baş İmamhatibi Hafız Bünyamin Topçuoğlu Kur’an-ı Kerim Tilaveti sundu.

Daha sonra İlahi Sanatçısı Ender Tekin birbirinden güzel ezgiler ve ilahiler seslendirdi. Tekin, bir askerimizin annesiyle arasında geçen diyaloğu anlatan eseri okurken vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Programın sonunda Başkan Vekilimiz Turan Topgül Fatih Camii Baş İmamhatibi Kurr’a Hafız Bünyamin Topçuoğlu’na, Müftü Yardımcısı Ünal Tan ise İlahi Sanatçısı Ender Tekin’e şehrimize özgü hediyeler takdim etti.

Programa; Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’in eşi İlkay Bilgin, Başkan Vekilimiz Turan Topgül, Başkan Yardımcımız Ahmet Duman, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Oluşturma Tarihi :31 Ekim, 2019

Okunma Sayısı : 698