SOKAK HAYVANLARI EMİN ELLERDE...

Başıboş hayvanlarının daha sağlıklı bir ortamda yaşamaları için Sivas Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Oteli; doğayı paylaştığımız sevimli dostlarımıza sıcak bir yuva imkânı sağlıyor.

Seyfebeli’nde 22 dönüm arazi üzerine kurulan tesiste; yazları buharlı soğutmayla serinleyen hayvanlar, kışları ise alttan ısıtma sistemi ile soğuktan korunuyor. Bünyesindeki hayvan hastanesi, yeşil alanları, kamelyaları, otoparklar ve çocuk oyun alanlarıyla hayvan severlerden tam not alan komplekste 1000 adet kulübe bulunuyor.


Hayvanları doğal yaşam ortamından koparmamak adına 7 dönümlük bir açık alana sahip olan tesiste, kurumlardan alınan günlük 3 tonun üzerinde yemekle birlikte hayvanlara 300'er gram mama veriliyor. Hayvan severler Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri saat 14.00 ila 16.00 arasında tesisi ziyaret edebiliyor.

Tesis hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcımız Levent Olgun, "Tüm sokak hayvanlarının tedavileri, bakımları ve barınmaları merkezimizde sağlanıyor. Tesisimizde; gelişmiş röntgen cihazları, modern sağlık ekipmanları ve uzman veterinerlerimiz ile bakım personelimizle hayvanlarımıza hizmet ediyoruz. Hava sıcaklıkları 10 derecenin altına düştüğü zaman ısıtma sistemlerimiz devreye giriyor ve sağlıklı, sıcak bir ortamda yaşamlarını idame ettiriyorlar. Aylık 60 köpeğin kısırlaştırması yapılan merkezde, 30'un üzerinde sahiplendirme yapılmaktadır." diyerek vatandaşları hayvan sahiplenmeye davet etti.

Oluşturma Tarihi :06 Kasım, 2019

Okunma Sayısı : 981