İRFAN MECLİSİ ÖĞRETMENLERİ AĞIRLADI...

İrfan Meclisi bu kez öğretmenleri konuk etti. Belediyemiz Kültür Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı'nın koordinesinde düzenlenen İrfan Meclisi toplantısı 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla, şehrimizde görev yapan eğitimcileri misafir etti.

Susamışlar Konağı'nda düzenlenen programda konuşan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, "Bizleri bugüne siz değerli öğretmenlerimiz getirdi. Karakterimizin, dünyaya bakış açımızın oluşmasında ailemizden çok öğretmenlerimizin etkisi vardı. Ben ortaokul ve liseyi yatılı olarak okudum. Öğretmenlerin hakkı ödenmez biraz klasik bir söz ama bu durum cidden öyle. Ben kendim yaşadığım için biliyorum. Bugün hala görüşüp ziyaretlerine gidiyoruz, emekleri çok fazla. Kaldığımız pansiyonda yaklaşık 400 kişiydik. O kadar genci sıkıntısız, sorunsuz hayata hazırlamak her anne-babanın yapacağı bir olay değildi. O dönemde bizim her türlü sıkıntımızı, kahrımızı çeken, hastalığımızda bizi doktora götüren öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz." diyerek öğretmenliğin çok kutsal bir meslek olduğunu dile getirdi.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Dursun Yıldırım; "Eğer bir şehirde eğitim camiasıyla belediye ve şehri yönetenler birlikte hareket ederse o şehir kalınmış olur. Şuana kadar da başkanımızdan o özverinin fazlasını gördüğümüze inanıyorum. Öğretmenlerimiz ve milli eğitim adına çok teşekkür ediyorum. Okul bahçelerimiz tertemiz, mis gibi oldu. Şimdiye kadar ne talep ettiysek geri çevrilmedi. Belediye bir çocuğun gönlüne dokunabiliyorsa belediyecilik budur. Başkanımın söylediği 'biz eğitimin emrindeyiz' sözü gönül belediyeciliği anlamında yapılabilecek en güzel şiardır." ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Mehmet Başcil ise "Ülkemizin sanayiye, fabrikaya, teknolojiye olan ihtiyacı var ve Allah'a şükür devletimiz bunu yerine getiriyor ama en önemlisi insan yetiştirmektir. Teknolojinin zirvesine çıkabiliriz ancak insan yetiştirme konusunda geri kalmamalıyız. Çocuklarımızı teknolojiye, bilgisayara teslim etmemeliyiz. Bu önemli organizasyondan ötürü de başkanımıza çok teşekkür ediyoruz." şekilde konuştu.

Prof. Dr. Recep Toparlı belediye tarafından okullarda 6 bin adet Türkçe sözlük dağıtılacağını ifade ederek "İlkokul 4 sınıfı okuyan tüm öğrencilere bu sözlükten vereceğiz. Tüm okullarımıza dağıtımını yapacağız. Diğer öğrencilerimiz içinde başkanımız kitap desteği sağlıyor. Kültüre hizmet etmeye devam edeceğiz." dedi.

Daha sonra sırasıyla söz alan öğretmenler kendilerini tanıtarak mesleki anlamda unutamadıkları anılarını paylaştı. Program, Belediye Türk Halk Müziği ekibinin söylediği Sivas türküleriyle son buldu.


Oluşturma Tarihi :25 Kasım, 2019

Okunma Sayısı : 712