HAYTAP'DAN BELEDİYEMİZE TAM NOT...

Sivas Belediyesi’nin Sokak hayvanlarına yönelik hizmetleri her kesimden takdir topluyor.

Seyfebeli'ndeki Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Oteli'ni sık sık ziyaret ederek alandaki işleyişi yakından takip eden Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) yetkilileri, buradaki örnek hizmetlerden ötürü Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne sterilizasyon cihazı hediye etti.

Tesisi ziyaret eden HAYTAP Danışmanı Veteriner Hekim Fatih Atak, laboratuar ve ameliyathanelerde kullanılan cerrahi aletlerin mikroplardan arındırılarak sterilize edilmesini sağlayan otoklav cihazını, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Olgun'a teslim etti.


Veteriner Hekim Atak, "Sivas Belediyesi'nin hayvanlara yaklaşımı, alanın temizliği, personelin ilgi ve alakası noktasında gözlemlerimiz ve incelemelerimiz sonrası, hayvanların refahı için uğraşan bu belediyeye biz de bir yardımda bulunmak istedik. Hayvanların ameliyatında kullanılan malzemelerin sterilizasyonunu sağlayan ekipmanları hediye ettik. Biz tüm Türkiye'yi geziyoruz, burada gördüklerimizden çok memnun olduk. Belediyenin hayvanlara yaklaşımı ve veteriner hekimlik noktasında gördüklerimize açıkçası şaşırdık. Çünkü beklemediğimiz güzellikte bir durum gördük. Başkanımıza ve ekibine gerçekten çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Sivas Belediyesi’nin Sokak hayvanları konusunda hassas bir çalışma yürüttüğüne işaret eden Başkan Yardımcısı Levent Olgun ise, Hayvan Hakları Federasyonu'nun bu hizmetleri görüp takdirle karşılamasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Başkanımız Hilmi Bey de bu konuda gerçekten çok duyarlı, kış şartlarında hayvanlarımız ne yapar, kalorifer sistemi çalışıyor mu, durumları nasıl diye sürekli sorar. Bu noktada belediyemize yapmış oldukları bağıştan dolayı HAYTAP yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Hayvanlarımızın ameliyatlarında kullanılan malzemeler sterilizasyon yapılarak operasyonlar daha sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilecek." diye konuştu.

Öte yandan yılbaşından itibaren Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan son sistem röntgen cihazının tanıtımı yapılarak özellikle hayvanların çeşitli yerlerinde oluşan kırıklara müdahale edilmesi noktasında büyük kolaylık sağlayacağını ifade edildi.

 

Oluşturma Tarihi :28 Kasım, 2019

Okunma Sayısı : 1013