ENGELLİLERİMİZİN HİZMETİNDEYİM...

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Uzman Özel Rehabilitasyon merkezinin düzenlediği programa katıldı.

Engellilerle sohbet ederek moral gecesinde bir araya gelen Başkanımız Bilgin ailelerle sohbet etti.

Yol İş Düğün Salonu'nda gerçekleşen programda engelli öğrenciler ve aileler müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Engelli vatandaşların sorunlarına çözüm noktasında çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Bilgin, engelli bir vatandaşın çermikte kalma isteğini geri çevirmeyerek gitmek isteyenler için bir program düzenlenebileceğini söyledi.

Bilgin; “Biz, İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışıyla hareket eden, insanı merkeze alan, tüm hizmetlerin insanın hayatını kolaylaştırmak adına yapılması gerektiğine inanan bir anlayıştan geliyoruz. Dinimizde bunu emrediyor, kültürümüzde bunu emrediyor. İnşallah önümüzdeki dönem şehrimizi engeli dostu bir şehir yapmak adına parklarımızda, bahçelerimizde, yollarımızda, toplu taşıma araçlarımızda düzenlemeler yapacağız. Bu konuda sizden biraz sabır bekliyoruz. İnşallah en kısa zamanda çözeceğiz.

“YENİ ENGELLİLER KÜLTÜR MERKEZİ YAPACAĞIZ”
“Yine inşallah önümüzdeki süreçte sadece engelli kardeşlerimize ve ailelerine hizmet edecek engelli yaşam merkezi oluşturacağız. Her türlü engelli hemşerimiz sabah gidip akşam geç vakitlere kadar açık havada vaktini geçirebileceği, ailesiyle oturabileceği, vakit geçirebileceği, tüm ihtiyaçlarını giderebileceği açık alanda bir alan oluşturacağız, büyük bir alan. Yer tespiti yapmaya çalışıyoruz yer tespiti yapar yapmaz inşallah 2020, en geç 2021 yılında hayata geçireceğiz. Orada bide rehabilitasyon merkezi yapacağız. Devletimiz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız hizmet yapıyor ama biz de Sivas Belediyesi olarak sizlerle birlikte engelli kardeşlerimizin yaşamını daha da kolaylaştırmak, onların ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak adına bizim üzerimize düşeni yapacağız.

“GAYEMİZ HAKKIN VE HALKIMIZIN RIZASI”
“Bizim derdimiz Allah razı olsun dedirtecek hizmetler yapmak, yaptığımız hizmetlerden dolayı hemşerilerimiz bize Allah razı olsun, iyi işler yaptı dedirtebilirsek biz işte o zaman kendimizi başarılı göreceğiz. Bu noktada sizlerin duaları daha makbuldür. Memleketimiz için, milletimiz için, Türkiye’miz için, ülkemiz için sizlerin duasına talibiz. Her zaman Sivas Belediyesi olarak milletimizin emrinde olduğumuzun sizlerin huzurda bir kez daha tekrar etmek istiyorum. Tekrar hepinizi sevgiyle, saygıyla muhabbetle selamlıyor; hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”        

Program sonunda Bilgin, engelliler ve aileleri fotoğraf çektirip sohbet etti.

Oluşturma Tarihi :02 Aralık, 2019

Okunma Sayısı : 1142