BELEDİYEMİZDEN ÖĞRENCİLERE ÇORBA İKRAMI…

Sivas Belediyesi, vize ve final sınavları dönemi başlayan üniversite öğrencilerine çorba ikramında bulundu.

Cumhuriyet Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkezî Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen çorba ikramına Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman ve C.Ü. Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Yekbaş katıldı.

Başkanımız Bilgin ve Rektör Yıldız, kütüphanede ders çalışan öğrencilere çorba ikram ederek sınavlarında başarılar diledi.

2 yıldır vize ve final döneminde öğrencilere çorba ikramında bulunduklarını dile getiren Rektör Yıldız; "Kütüphanemiz 24 saat açık. Saat 17.00’de çorba, 22.00’de kahve, sabah 08.00’de de çay ve simit ikramında bulunuyoruz. Böylece öğrencilerimiz rahatça derslerini çalışıyorlar. Bu konuda da bize yardımcı olan kurumlar var. Bugünkü çorbayı Belediyemiz veriyor. Başkanımıza teşekkür ediyorum, öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Başkanımız Bilgin ise, “Üniversitemiz şehrimizin en büyük değerlerinden bir tanesi. 60 bine yakın öğrencisi ve akademik kadrosuyla birlikte her açıdan şehrin önemli kurumları arasında. Öğrencilerimiz, Üniversitemizin dolayısıyla Sivas’ın misafirleri. Bize düşen de eğitimi her kademede desteklemek. Aslında burada yapmış olduğumuz farkındalık oluşturmak. Bunun manası da büyük-küçük demeden öğrencilerimizin hayatını kolaylaştırmak. Onların eğitimine küçük de olsa katkı sağlamak, iyi bir eğitim almalarını sağlamaya çalışmak. Bugünkü yapmış olduğumuz çorba ikramı da bunlardan bir tanesi. Afiyet olsun diyoruz, tüm öğrencilerimize finallerde başarılar diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Bilgin ve Yıldız ikramın sonrasında çorba içip öğrencilerle sohbet ettiler.

 

Oluşturma Tarihi :31 Aralık, 2019

Okunma Sayısı : 3333