" İNSANI VE CANLILARI ESAS ALAN ANLAYIŞLA ÇALIŞACAĞIZ”…

Sivas Belediyesi, Özbelsan AŞ ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Üniversite öğrencileri iş birliğinde sokak hayvanlarının barınma sorununu giderebilmek amacıyla plastik boru, eski lastikler ve ahşap malzemelerden yuva ve yem kutuları yapıldı.

Şehir merkezinde bölge parkları başta olmak üzere ilgili alanlara yerleştirilecek olan yuvaların ilki Kent Meydanı’nda düzenlenen etkinlikle yerini aldı. Etkinliğe Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcımız Hasan Uğurlu, Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, muhtarlar diğer protokol üyeleri ile çok sayıda hayvan sever katıldı.

Kent Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte ilk olarak söz alan proje ortağı Cumhuriyet Fakültesi Veterinerlik Bölümü Öğrencisi İrem Yıldırım, “Belediyemiz ‘hayvan dostu bir belediye…’ proje süreci boyunca bizim yanımızda yer aldılar. Proje kapsamında kullanılmayan borulardan ve lastiklerden hayvanlar için yuva, yem ve suluk hazırladık, bunlar şehir merkezindeki parklarda yer alacak. Proje de bize destek olan başta başkanımız olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Üniversiteli Aktif Gençlik Kulübü Başkanı Melih Sefa Altun, “Projenin hazırlanması konusunda Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin bize destek verdiler, bu projelerimiz devam edecek. Proje de emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.   

“Belediyemiz ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz böyle bir projeyi hayata geçirmek için çalıma yaptı.” diyerek sözlerine başlayan Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, “Denetimli serbestlikte kamu yararına çalışan hükümlülerimiz ile birlikte 41 kuş yuvasını yaptık. Sokakta kalan hayvanlarımızın ihtiyacını karşılayabilmek için bizimde katkımız olduysa ne mutlu bize...” ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, “Dünyada tüm canlıların yaşam hakkı var. Bu hak ihlalinin yoğun olduğu dünyaya baktığımızda Sivas gerçekten çok şanslı bir il… Burada hem hayvan hakları dernekleri hem de bu duyarlılığa cevap veren kamu kuruluşları var. Bugün belediyemiz, Cumhuriyet Başsavcılığımız ve emeği geçen herkese bu çalışma için teşekkür ediyorum.” dedi.

Son olarak söz alan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, “Çok sayıda kurum ve kuruluşun katkılarıyla oluşturduğumuz ortak bir projenin tanıtımını yapıyoruz. Tamamen atık malzemelerden ürettiğimiz kuş yuvaları, kedi evlerini şehrin farklı noktalarına yerleştirerek güzel ve insani bir görev yapmış olacağız. Biz bu şehre hizmet ederken iş birliği ile çalışacağız dedik. Kamuoyunda yanlış bir algı var; proje denildiği zaman devasa yollar, köprüler, tüneller, sadece akıllara geliyor. ‘Evet bunları yapacağız’ ama insan ve canlıya esas alan bir anlayışla birlikte de hizmet edeceğiz.” dedi.

“Başsavcı Hasan Uğurlu'nun farklı etkinlikler konusunda Denetimli Serbestlikten faydalanan mahkûmların sosyal hayata katılımına yönelik çalışmaları var. Okulların temizlenmesi başta olmak üzere birçok konuda destek veriliyor.” diyen Başkanımız Bilgin, “Yine üniversite öğrencilerimiz, derneklerimiz, kamu kurumlarımızla hep birlikte güzel bir anlayışla hizmet edeceğiz. Biz inanıyoruz ki ortak bir hedef belirler ve bu hedefe yürürsek başarılı oluruz. Bu projenin hazırlanmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” diyerek sözleri noktaladı.Oluşturma Tarihi :04 Ocak, 2020

Okunma Sayısı : 2175