BAŞKANIMIZ BİLGİN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ...

 

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle şehrimizde görev yapan basın mensupları ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Meva Restoranda düzenlenen programa Bilgin’in yanı sıra Başkan Yardımcılarımız, ilimizde görev yapan gazete, televizyon, ajans muhabirleri ve internet gazetecileri ile mesleğe yıllarını vermiş duayen gazeteciler katıldı.

Programda genç gazeteciler adına söz alan Uğur Yiğit, “Böyle bir programda bizleri buluşturan Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Haber esnasında hayatlarını kaybeden İsmail Güneş ve Abdulkadir Nişancı ağabeylerime Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. İnşallah hep böyle güzel günlerde bir araya geliriz.” dedi.


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün geçmişinden bahseden duayen gazeteci Sirer Doğan ise, “Belediye Başkanımıza, Sivas’ta gazetecilik mesleğini yapan ve bizim gibi kenara çekilmiş emekli olanları bir araya getirdiği için çok teşekkür ediyorum. Hepinize sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.” şeklinde konuştu.

Kamuoyunu aydınlatmak ve şehrin gündemini aktarmak adına gazetecilerin fedakârca çalıştıklarını dile getiren Başkanımız Bilgin ise, “Bir ülkede toplumun doğru yönlendirilebilmesi için basının şeffaf, tarafsız ve hiçbir gücün etkisi altında kalmadan doğru bilgilendirme yapması en önemli unsurdur. Biz de ilimizde işimizi yaparken mutlaka eksik kalan yönler vardır. İşte bunların giderilmesi ve topluma doğru yansıması, sizlerin yapacağı doğru haberlerle olacaktır. Bizler eleştiriye açığız. Doğru eleştirinin, doğru işler yaptıracağına inanıyoruz. Hepimiz bu şehirde yaşıyoruz, bizler aynı gemideyiz. Dolayısıyla hepimiz işimizi doğru ve en iyi şekilde yaptığımız zaman ortak değerimiz olan Sivas kalkınacak ve iyi bir noktaya gelecektir.” ifadelerini kullandı.

“Şehrin ortak hafızası, şehrin dinamikleri ve değerlerini ne kadar hizmetimize yansıtırsak o kadar başarılı oluruz.” diyen Bilgin, “Bunu yapmanın yolu da karşılıklı görüş alışverişi ile bu tip toplantılarda hasbihal ederek ortak paydamız Sivas üzerine çalışmaktır. Milletimizin bize verdiği yetki ve devletimizin emanet ettiği bütçe ile hizmet ediyoruz. Temel görevimiz; ehliyet ve liyakatten ayrılmadan, şeffaf, hesap verebilir, katılımcı bir belediyecilik anlayışı ile herkese ve her kesime hizmet etmektir. Bunun kontrolünü de sizler aracılığı ile milletimiz yapıyor. İnşallah bundan sonraki süreçlerde de sıkça bir araya geleceğiz. Tekrar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutluyorum.” dedi.

 

Oluşturma Tarihi :10 Ocak, 2020

Okunma Sayısı : 1012