BAHAR TEMİZLİĞİ KAPSAMINDA İLAÇLAMA DA YAPILIYOR…

Sivas Belediyesi bahar aylarının gelmesi ve havaların ısınmaya başladığı şu günlerde bir yandan bahar temizliğine devam ederken bir yandan da yeni tip corona virüs önlemleri kapsamında cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışması yapıyor.

Sivas Belediyesi ekipleri, ilaçlama çalışmaları kapsamında, İstasyon ve Atatürk Caddelerini dezenfekte ederek, tazyikli suyla yıkadı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan corona virüsle ilgili hükümetin aldığı birçok tedbirin olduğunu söyledi.

Bilgin, corona virüs tedbirleri çerçevesinde 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmasının kısıtlandığını hatırlatarak, "Hemşerilerimizin, büyüklerimizin, çınarlarımızın kendi hayatlarını korumak adına hızla yapılacak tedbirleri aldık ve uygulamaya başladık.” diyen Bilgin, hem bahar temizliği hem de mevcut durumla alakalı bir temizlik çalışması başlattıklarını söyledi.

Bilgin; "Şehrimizin tarihi kent meydanını dezenfekte ederek, yıkayarak hem bahar temizliği hem de corona virüse karşı tedbir alıyoruz. Hemşerilerimizden ricamız, arzumuz mümkün olmadıkça kalabalık ortamlara girmemeleri, çarşıya pazara ihtiyaçları dışında çıkmamaları. Özellikle 65 yaş üzerinde risk altında olan hemşerilerimizin alınan karar gereğince evlerinde oturmaları gerekiyor. Eğer bir ihtiyaç varsa biz her zaman valilik, belediye ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarla onların ihtiyaçlarını giderecek önlemleri aldık. Bu süreci evde kalarak hep birlikte atlatacağız, evde kalarak yaşam kurtaracağız." şeklinde konuştu.

Bilgin, dezenfekte ve temizlik çalışmalarının önümüzdeki günlerde de devam edeceğini belirtti.

Oluşturma Tarihi :23 Mart, 2020

Okunma Sayısı : 2622