DOĞADAKİ HAYVANLAR UNUTULMADI...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında mesire alanları başta olmak üzere birçok hizmet kısıtlı olarak sağlanıyor. Bu çerçevede yiyecek ve su ihtiyacı oluşan sokak hayvanları için mesire alanları başta olmak üzere muhtelif yerlere yem ve su bırakıldı.

Mesire alanlarında piknik yapılmasına verilen ara nedeniyle aç kalma riskiyle karşı karşıya kalan hayvanlar için seferber olundu. Belediye ve hayvenseverler tarafından düzenlenen doğaya yem bırakma etkinliğine Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman da katıldı.

Etkinlik hakkında açıklama yapan Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Sivas İl Temsilcisi Özge Çubukçu, “Toplumumuz çok zor bir dönemden geçiyor. Bu nedenle devletimiz birtakım önlemeler aldı. Bu önlemlerden biri de mesire alanlarına girilmemesi şeklinde… Bu insan sağlığı açısından çok büyük bir gereklilik ama bu aynı zamanda bir mağduriyet oluşturdu. Bizler de “Ben susadım, acıktım” diyemeyen dostlarımız adına konuşma görevini üstlenmiş insanlarız. Bu konuda Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ile bağlantı kurduk ve mesire alanlarındaki hayvanlar için besleme talebinde bulunduk. Kendileri de kabul ettiler ve bugün bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile Sivas Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'a ediyorum, kendileri 500 kilo mama yardımında bulundu.” dedi.

Başkan Yardımcımız Ahmet Duman'da “Covid-19 önlemleri kapsamında mesire alanlarında piknik organizasyonuna ara verildi. Bu nedenle mesire alanlarında hayvanların yem ve su ihtiyaçlarını tedarik ediyoruz. Şu anda bu etkinliğimiz Paşabahçe Mesire Alanında gerçekleştiriyoruz. Diğer mesire alanları ve çermiklerde de bu etkinlik gerçekleştirilecek. Bu zorlu süreçte Hayvan Hakları Dernekleri ile birlikteyiz. Ben emek veren, destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Oluşturma Tarihi :27 Mart, 2020

Okunma Sayısı : 2913