BAŞKAN BİLGİN’DEN MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASINA DESTEK...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafında ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’ sloganıyla başlatılan ‘Milli Dayanışma’ kampanyasına Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin de katıldı.

Önceki gece ulusa sesleniş konuşmasında; tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülke ekonomilerini olumsuz yönde etkileyen koronavirüs tehdidine karşı alınan önlemleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçten etkilenen vatandaşlar için bir yardım kampanyası başlatıldığını da duyurmuştu.

Milli Dayanışma kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca, kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek. Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır.

Her ilde ve ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların belirlenerek yardımların kendilerine sunulacağını ifade eden Erdoğan, “Gerekirse muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum. Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımızdan kimi üçer kimi altışar aylık maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldı. Tabii bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağış rakamları da ifade ettiler.” diye konuşmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde başlatmış olduğu ‘Milli Dayanışma’ kampanyasına kayıtsız kalmayan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin de sosyal medya aracılığıyla 1 maaşını bağışladığını duyurdu.

Oluşturma Tarihi :31 Mart, 2020

Okunma Sayısı : 1709