BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYE’M...

Covid 19 tedbirleri kapsamında Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve Valimiz Salih Ayhan öncülüğünde yapılması planlanan “Vakit Gardaşlık Vakti Kampanyası”, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye Kampanyası”yla birleşti.

Covid 19'a karşı şehrimizde alınan önlemlere ek olarak günlük çalışan vatandaşlar başta olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım yapılması amacıyla Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve Valimiz Salih Ayhan öncülüğünde il protokolünün katılımıyla başlatılması planlanan “Vakit Gardaşlık Vakti” isimli yardım kampanyası Cumhurbaşkanımızın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Yardım Kampanyası”na dâhil oldu.

Bu kapsamda “Biz Bize Yeteriz Türkiye Yardım Kampanyası”nın Tanıtım Toplantısı, Özel İdare Meclis Salonu’nda Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve Valimiz Salih Ayhan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Hastalığın yayılmaması için tedbiri elden bırakmamız lazım… Belki esnaflarımız çok zordalar ama bu hastalıktan en kısa sürede kurtulmak için bu önlemleri almak zorundayız. Bu vesile ile Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan kampanyanın çok önemli olduğunu düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ise “Dünya ve ülkemiz zor bir süreçten geçiyor, hepimiz imtihan içerisindeyiz. Bu süreçte aslolan gerekli tedbirleri alarak bu salgını daha fazla kişiye yayılmadan atlatmak. Biz de Sivas Belediyesi olarak ilk andan itibaren dezenfekte ve temizlik çalışmalarını başlatarak üzerimize düşeni yaptık. Bu nokta da başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere, Emniyet, Jandarma ve Belediye çalışanlarımıza Sivaslılar adına teşekkür ediyorum.” dedi.

“Özellikle esnaflarımız başta olmak üzere işçi kardeşlerimiz için nasıl bir çalışma yaparız.” diyerek, görüşmeler gerçekleştirdik ifadelerini kullanan Başkan Bilgin, “Bugün saat 15'.00’te “Vakit Gardaşlık Vakti” adı altında tüm STK'lar, Siyasi Partiler, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, Esnaflar ile bir araya gelerek yardımlaşmanın en çok ihtiyaç olduğu bu dönemde nakdi yardım şeklinde bir kampanya başlatalım istedik. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın dün başlattığı kampanyayla bu kampanyaya dâhil olduk.” dedi.

“Sivaslılar olarak devletimizin ,milletimizin yanında olduğumuzu göstermek amacıyla da daha önce planladığımız toplantıyı iptal etmedik.” diyen Başkan Bilgin, “Bizler bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız.” ifadesini kullandı.   

Valimiz Salih Ayhan ise koronavirüse karşı ilimizde çok sayıda tedbir alındığını belirterek “Gündelik çalışan vatandaşlarımız için bir fon oluşturmak amacıyla başlatmayı planladığımız kampanyayı Sayın Cumhurbaşkanımız ulusala taşıdı, böylelikle çok daha anlamlı oldu. Burada toplanan yardımlar illere gönderilecek bizlerde ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza bu yardımları ulaştıracağız.” ifadesini kullandı.


Konuşmaların ardından daha önce kampanyaya birer maaşlarını bağışladıklarını ifade eden Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Valimiz Salih Ayhan ve diğer protokol üyeleri Korona Yazıp 8119'a sms atarak kampanyaya bir kez daha destek verdiler.   

Oluşturma Tarihi :31 Mart, 2020

Okunma Sayısı : 2146