MİLLET BAHÇESİ’NDE SPOR ETKİNLİĞİ VE AĞAÇ DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ...

Sabah sporunu Millet Bahçesi’nde yapan Sivas Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Sivas Valisi Salih Ayhan ve il protokolü yürüyüş yaptı, aerobik spor etkinliğine katıldı, ağaç dikti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirilen 53 bin 895 m2 alan üzerine inşa edilen 25 bin 721 m2 yeşil alana sahip 19 bin 792 m2 çim alanı ve 1500 adet ağaç içerisinde Millet Kıraathanesi, mescit, bay ve bayan wc, kaykay pisti, paten sahası, egzersiz alanı, spor basketbol ve voleybol sahaları, 9 adet çocuk oyun alanı, 812 m2 koşu ve bisiklet yolu ve süs havuzunu içerisinde barındıran, yeni kazandırılan alanla birlikte 268 araçlık otoparkı bulunan Millet Bahçesi’nde Sivas Belediyesi sabah sporu etkinliği ve ağaç dikim programı gerçekleştirdi.

Etkinliğe Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Valisi Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Hakan Tutucu, Jandarma Alay Komutanı İdris Tataroğlu, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul Ak Parti İl Başkanı Hakan Aksu ile il protokolü katıldı.

Güne yürüyüşle başlayan Başkan Bilgin Vali Ayhan ve il protokolü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı wushu dövüş spor ekibinin gösterisini izledi. Ardından il protokolü aerobik spor etkinliğine katıldı.

Programın sonunda Başkan Bilgin, Vali Ayhan ve beraberindekiler Sivas Millet Bahçesinde ağaç dikimi yaparak can suyu verdiler.

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Millet bahçesinin sabah 6 ile akşam 24 saatleri arasında halkın hizmetine sunulduğunu belirtti.

Millet Bahçesi’ndeki tüm eksikliklerin giderildiğini sözlerine ekleyen Başkan Bilgin, “İnşallah sabahtan gece saat 24.00'e kadar halkımızın hizmetine sunuyoruz. Sivas güzel bir eser kazandı, güzel bir değer kazandı. Sivas Millet Bahçesi yaklaşık 15 milyon ihale bedeli oldu. Yeri ile birlikte değerlendirdiğimizde 150 milyonluk bir değer. Burası Sivas'ın merkezinde nefes alacak, insanların vakit geçirebileceği bir alan olacak.” diye konuştu.

İKİNCİ MİLLET BAHÇESİNİN PROJE ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Kent merkezindeki 27 Haziran Parkı ve eski Numune Hastanesi'nin bulunduğu alana ikinci millet bahçesinin yapılacağını müjdeleyen Bilgin, proje çalışmalarına başlandığını söyledi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, burada yaptığı konuşmada, “Sivas Millet Bahçesi’nin açılışını video konferans yöntemiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığını anımsattı.

Çok harikulade bir Millet Bahçesi’nin kente kazandırıldığını belirten Ayhan, “Buranın birçok maddi ve manevi değeri var. Burası yıllarca Sivasspor'un başarıdan başarıya koşturduğu, milletin gönlünde, yüreğinde tezahür ettiği bir yerdi. Hem ağaçlandırma talimatını yerine getirmek hem de güzel bir aktivite ile geniş tanıtımını sağlamak amacıyla bir program yaptık.” diye konuştu.
AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise Sivas’ın en merkezi ve kıymetli bir alanda millet bahçesinin hizmete sunulduğunu söyledi.

“Devletimiz yaptı, milletimiz koruyacak.” ifadelerini kullanan Ekinci, önemli olanın yapmak olmadığını, korumak olduğunu ifade etti.

Oluşturma Tarihi :21 Haziran, 2020

Okunma Sayısı : 10176