DEMİRAĞ OSB’DE HEDEF 2021...

Sivas’a ekonomik anlamda sınıf atlatması planlanan Demirağ Organize Sanayi Bölgesinde çalışmalar başladı. Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Vali Salih Ayhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ve ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri alanda incelemelerde bulundu.

Üreticilerin ihtiyaçları doğrultusunda planlanan üretim alanlarına yönelik demir yolu bağlantıları göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’de örnek projeler arasında yer alan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmalar başladı.

Kovalı Bölgesi’nde 814 Hektar alana kurulacak olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi toplam 250 milyon liraya tamamlanacak. 262 parselden oluşacak olan bölge tamamlandığında Sivas ekonomisinin de bel kemiğini oluşturacak.  
 
Alanda incelemelerde bulunan il protokolü yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Konu hakkında açıklama yapan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Demirağ OSB’deki çalışmaları incelemek üzere buradayız. Belediye Başkanımızla, Valimizle bütün enerjimizi buraya verdik. Yatırımcılara sürekli söylediğimiz Demirağ OSB, 2021 yılında kararnamenin imzalanması ve altyapısının tamamlanmasıyla yatırım cenneti olacak. Valimiz ve Belediye Başkanımız projenin başından bu yana işin takibini yapıyorlar. Burayı hazır hale getirerek işsizliği ilimizde bitirecek hale getireceğiz.” dedi.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ise “Bugün birlik ve berberlik içerisinde tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte Sivas için önem arz eden Demirağ OSB’nin altyapı çalışmalarını inceliyoruz. Sivas için takip ettiğimiz en önemli konuların başında Demirağ OSB’nin bir an önce faaliyete geçmesi var. Bu doğrultuda Valiliğimiz, Ticaret Odamız, bizler, Milletvekillerimizle yapılan çalışmaları takip ederek alanın bir an önce yatırım yapılabilir hale gelmesi için gayret ediyoruz. Bu tür çalışmalara her zaman destek oluyoruz ve destek olmamız gerektiğini biliyoruz. Türkiye’nin ihtiyacı üretim… Bu noktada da üretene istihdam sağlayana destek olmamız lazım 2021 yılı içerisinde bu alanda fabrikaların yükseleceğine inanıyoruz.” ifadesini kullandı.Vali Salih Ayhan’da “Çalışmaları yerinde incelemek için buradayız. Sivas için çok önemli ehemmiyet arz eden yıllardır, hayali kurulan Demirağ OSB’deyiz. Buraya gelmeden önce 1. OSB Toplantısını yaptık. Tam 17 arsa tahsis talebi vardı. Yaklaşık 75 milyon liralık bir yatırım. 2 bin kişi civarında da bir istihdam yatırıma dönüşmesi halinde. 1. OSB’de kapasite gittikçe doluyor artık seçici davranmaya çalışıyoruz. Bu alan da geçen yıl başladı bu yıl hızlanacak. Sivas istihdamda en önemli merkezlerinden birisi olacak. Bu birlikte yürütülen bir iş, tek başına bir kurumun yapması mümkün değil. Sayın Cumhurbaşkanımızın burayla ilgili talimatları oldu. Milletvekillerimizle, bakanımızla, yereldeki aktörlerimiz ile bu işin üstesinden geleceğiz.” dedi.

Oluşturma Tarihi :22 Haziran, 2020

Okunma Sayısı : 11069