DÜKKÂNLARINI KAPATAN ESNAFA İKİNCİ ÖDEMELER YAPILDI…

Pandemi nedeniyle dükkânlarını kapatan esnaflara destek olmaya devam eden Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, başvuru yapan 946 esnafa 1.500 ₺ nakdi yardım desteği yapıldığını açıkladı.

Belediyemiz tarafından koronavirüs sürecinden olumsuz etkilenen esnaflara verilmesi planlanan 1.500 liralık nakdi desteklerin başvuru ve değerlendirme süreci tamamlandı. Nakit yardımları geçtiğimiz hafta Cuma günü itibarıyla esnafların banka hesaplarına yatırıldı. İkinci dönem nakit desteği toplamda 1 milyon 419 bin lirayı buldu.

Kent merkezinde faaliyet gösteren esnaflara koronavirüs sürecinde daha önce bin lira destek sağlayan Belediyemiz, yardım tutarını bu kez 1.500 liraya çıkardı. İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile iş yerini kapatan esnaflara verilen destek için 12 Ocak'ta başlayan müracaatların ardından 946 esnafa 1.500 ₺ nakdi destek sağlandı.

Esnaflara yapılan yardımlardan; okul servisçileri, oyun salonları, çay ocakları, lokal ve çay bahçesi, kıraathane, kafe kafeterya, restoran, lokanta, pastane, okul kantini, internet kafe, nargile salonları, sinema salonları, halı saha ve düğün salonu işletmecileri faydalandı.

“Belediye olarak bu zor süreçte esnafımıza, çalışanımıza, tüccarımıza ne yapabiliriz diye ekibimizle düşündük ve belli kararlar aldık." diyen Başkanımız Hilmi Bilgin; Genelge kapsamında işyeri kapanan esnafımıza bir defaya mahsus olmak 1000 ₺ nakdi destek sağlamıştık ancak uzayan pandemi süreci nedeniyle ikinci defa esnafımızın yanında olmak, onlara destek olabilmek için 1.500 ₺ nakdi destekte bulunduk. Bu arada 2021 yılında belediye kiracılarına yeni zam yapmama kararını aldık. Yine genelge kapsamında işyeri kapanan ve belediyemiz kiracısı olan esnafımızdan Aralık, Ocak ve Şubat aylarında kira almayacağız. Belediyemiz kiracısı olup genelge kapsamına girmeyen esnafımızdan da Aralık, Ocak ve Şubat ayı kiralarını faizsiz olarak öteleyeceğiz. Biz yerel yönetimler olarak yasanın bize verdiği imkânlar dâhilinde, hatta imkânları da zorlayarak bu tip desteklere devam edeceğiz. Bu zor süreci birlikte göğüsleyeceğiz ve beraber atlatacağız. Zira devlet, millet için vardır. Esnaflarımıza ve hemşerilerimize hayırlı olsun.”  dedi.

Oluşturma Tarihi :10 Şubat, 2021

Okunma Sayısı : 3444