KAHVEHANELER VİRÜSE KARŞI DEZENFEKTE EDİLDİ...

Sivas Belediyesi şehirde faaliyet gösteren kahvehanelerde dezenfekte çalışmalarına başladı.

KOVİD-19 nedeniyle 16 Mart itibari ile kapalı kalan ve genelge doğrultusunda kısmi olarak açılan kahvehanelerde dezenfekte çalışması; Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman ve Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı ve aynı zamanda Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Beşir Köksal’ın nezaretinde başladı.

Pandemi sürecinde esnafın çok mağdur olduğunu zor şartlar altında hizmet vermeye çalıştıklarını ifade eden Sivas SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de etkili olan virüs salgını, esnaflarımızı da olumsuz etkilemiştir. Bu süreçte Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilgin’in talimatları doğrultusunda kapalı olan işyerlerine belediyemiz tarafından 1000 TL destek verilmiştir. Kiralar ve diğer giderler konusunda da yardımcı olunmuştur. Şimdi ise işyerlerimiz, kahvehanelerimiz Belediye görevlileri tarafından dezenfekte ediliyor. Esnafımıza her konuda yardımcı olan Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Bilinin şahsında başkan yardımcılarımıza ve tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman ise Belediye imkânlarının tüm esnaf ve sanatkârlar için seferber edildiğini, mağduriyetlerinin giderilmesi için gayret gösterdiklerini belirterek “Sivas Belediyesi olarak esnafımıza destek olmaya çalışıyoruz. Başkanımızın direktifleriyle farklı sektörlerde faaliyet gösteren esnaflarımıza yardımcı olduk ve destek verdik. Şimdi ise Kahveci, kafe işletmecisi esnaflarımızın işyerlerini dezenfekte ediyoruz. İşyerlerinin dezenfekte edilmesi için bizlere öncülük eden, esnafın sorunlarını bizlere ileten Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanımız Beşir Köksal’a ağabeyimize teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Yapılan konuşmalardan sonra kahvehanelerin dezenfekte edilmesi için start verildi. Sivas merkezde bulunan kahvehaneler, kafeler, Belediye Veteriner Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte edilecek.

Oluşturma Tarihi :21 Temmuz, 2020

Okunma Sayısı : 4145