“BİZİM DÖNEMİMİZDE HER MAHALLEMİZE EŞİT HİZMET GİDECEK”

Sivas Belediyesi altyapı ve üst yapı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Alibaba Mahallesi Âşık Veysel Bulvarı’nda da altyapı çalışmaların gerçekleştiren ekipler bir yandan da kaldırım çalışmalarına başladı. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin her mahalleye eşit hizmet edileceğini söyledi.

İnsan odaklı çalışmalar yapan Sivas Belediyesi şehrin farklı bölgelerinde planlanan şekilde altyapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürüyor. Bu Kapsamda Alibaba Mahallesi Âşık Veysel Bulvarı’nda da aralıksız çalışan ekipler hem bölgenin altyapı çalışmalarını tamamlıyor hem de bölgeye değer katan üst yapı çalışmalarını sürdürüyor.

Gerçekleştirilen çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Başkan Yardımcısı Levent Olgun ve Özbelsan Genel Müdürü Ahmet Kuzu’dan bilgi aldı. Çalışan ekiplerle sohbet eden Başkan Bilgin esnafları ve Cem Vakfını ziyaret etti.

Gezi de Başkan Bilgin’e Alibaba Mahalle Muhtarı İbrahim Tozkoparan, Orhan Gazi Mahalle Muhtarı Dursun Yıldız ve Cem Vakfı Şube Başkanı Ünal Karataş’ta eşlik etti.

Çalışmalar hakkında açıklama yapan Alibaba Mahalle Muhtarı İbrahim Tozkoparan ve Orhangazi Mahalle Muhtarı Dursun Yıldız, yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirerek Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve ekibine teşekkür ettiler.

Cem Vakfı Başkanı Ünal Karataş’ta “Alibaba Mahallesi hizmete aç bir mahalle bize verilen sözler vardı ve bugün sözleri yerine getiriliyor. Özelikle altyapı, kaldırım peyzaj çalışmaları mahallenin güzel bir görünüme kavuşmasına vesile olacak. Çalışmalara olumlu geri dönüşler alıyoruz. Alanda çürüyen bazı ağaçlar var bu ağaçların yerine yeni genç ağaçlar dikilecek bu konularda bize bilgi verildi. Özellikle çalışmalar esnasında ağaç kesimi yapılıyor diye ön yargılı davranılmamasını da rica ediyoruz. Yine bulunduğumuz yer Âşık Veysel Bulvarı girişine de Âşık Veysel heykeli yapılacak, çalışmalar çok iyi bir şekilde ilerliyor. Bu çalışmaları yapan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Bilgin de “Yapılan çalışmaları yerinde incelemek için buradayız. Bizim yönetim anlayışımız ben yaptım oldu değil katılımcı hesap verilebilir bir yönetim anlayışı ortaya koyarak başta muhtarlarımız, ihtiyar heyetlerimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, esnaflarımız ile istişare ederek halkın talep ettiği hizmetleri şehrimize kazandırmak üzere çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

“Alibaba Mahallesi, Orhangazi Mahallesi, Abdulvahabigazi Mahallesi, Seyrantepe Mahallesi’nde yaşayan hemşerilerimiz “İyi ki ben bu mahallede yaşıyorum.” diyecekleri çalışmaların startını verdik.” diyen Başkan Bilgin, “İnşallah bayramdan 20 gün sonra hizmetlerimizi bu bölgede ilk başladığımız Alibaba Mahallesi Âşık Veysel Bulvarını kapsayan bu alanı bu yıl bitirmiş olacağız. Orhangazi Mahallemizde çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki yıl Seyrantepe mahallesini altyapısıyla üst yapısıyla Kültür merkezleri ile Kütüphaneleri ile Aksu’nun başlangıcı olan alanında ihalesini yaparak bu bölgeye değer katacak Yukarı tekkeden bu bölgeye bakan Akkaya kısmında da güzel bir peyzaj çalışması ile şehrimizi güzelleştirmeye devam edeceğiz. Bizim derdimiz davamız bu şehri nasıl daha yaşanılabilir hale getiririz onun derdindeyiz. Her açıdan bu şehirde yaşayan insanları mutlu kılacak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Son olarak Başkan Bilgin, “Esnafların rahatsızlık duydukları konular oluyor bu konuda bize sabır gösteren esnaflarımıza teşekkür ediyorum. İlimizde yaşayan her kesimden insanla istişare ederek çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Katılımcı belediyecilik anlayışıyla çalışıyoruz. Bizim görev süremiz boyunca hemşerilerimiz bizim mahallemiz ihmal edildi demeyecek her mahalleye eşit adaletli hizmet götüreceğiz. İlimizin her kesiminde farklı birimlerimiz çalışma yapıyor. Bu dönemde altyapı çalışmalarını tamamlayacağız. Bölgede mecburiyetten kaynaklanan ağaç kesimleri olacak bizimde bu konuda canımız yanıyor istemiyoruz ama kesmemiz gerekiyor. Hemşerilerimiz emin olsun ki kesilen ağaçların yerine 10 katını dikeceğiz.” ifadesini kullandı.

Oluşturma Tarihi :24 Temmuz, 2020

Okunma Sayısı : 4168