BAŞKAN BİLGİN'DEN SOSYAL MESAFELİ SIKI PAZARLIK…

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan, kurban pazarını ziyaret ederek besicilerle sohbet etti. Kurban pazarında satıcı ve alıcılara tek kullanımlık hijyen seti hediye eden Başkan Bilgin sosyal mesafeli pazarlığa katılarak arabuluculuk yaptı.

Hava alanı yolu yakınlarına Sivas Belediyesi tarafından kurulan Kurban Pazarında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe, hijyen ve maske konusunda vatandaşları uyararak Vali Salih Ayhan ile birlikte tek kullanımlık hijyen seti dağıttı.

Sivas Hayvan Pazarına Koronavirüs tedbirleri kapsamında maskesiz vatandaş alınmıyor. Sosyal mesafe ve hijyen ise en çok önem verilen unsurlar arasında yerini aldı. Diğer taraftan salgın nedeniyle pazarlık anında yapılan el sıkışmalı pazarlık dönemi de sona erdi. Hayvan sahipleri ile müşteriler arasında bayrama günler kala yapılan satış işlemlerinde sıkı pazarlıkların yapıldığı görüldü.

Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan’da alıcı ve satıcılar arasındaki sıkı pazarlıklarda arabulucu oldu. Sosyal mesafeli ve değnekli pazarlıkta alıcı ve satıcı anlaşamayınca arada kalan ücreti Başkanımız Bilgin ve Vali Ayhan ödeyerek pazarlığı sonlandırdılar.

Oluşturma Tarihi :29 Temmuz, 2020

Okunma Sayısı : 6177