SAĞLIKLI YAŞA GARDAŞIM…

Geleneksel olarak kutlanan Sivas Gardaşlık Günü etkinlikleri Eğribucak Kayalıklarında yürüyüşle başladı. Programa Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin, Vali Salih Ayhan protokol üyeleri ve çok sayıda sporcu katıldı.

Dünya Sivaslılar Günü ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda etkinlikler Eğribucak Kayalıklarında sağlıklı yaşam yürüyüşüyle başladı.
 
Program çerçevesinde gardaşlık bildirgesi okunurken protokol üyeleri günün anlam ve önemi belirten konuşmalar yaptı.

“Sivas Kongresinin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında geçen yıl güzel bir organizasyon ile kutladığımız Gardaşlık Festivalini bu yıl pandemi dolaysıyla farkındalık oluşturacak etkinliklerle kutluyoruz.” diyen Başkanımız Bilgin, “Pandemi sürecinde Sivas’taki hemşerilerimizin gardaşlık bilinciyle yardımlaşmasını çok net bir şekilde gördük. Sivas'ta faaliyet gösteren çok sayıda yardım derneği vasıtasıyla Ramazandan itibaren çok sayıda haneye yardım edilerek aileler zor duruma düşmekten kurtarıldı. Bu gardaşlık ruhunun en güzel örneğidir.” ifadesini kullandı.

Vali Salih Ayhan da Gardaşlık Festivalinin önemine değinerek bundan sonra Gardaşlık Festivalinin geleneğe dönüşeceğini belirtti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri Covit 19 virüsüne ok atarken davetliler geleneksel Türk atlılarının gösterilerini izledi.

 

Oluşturma Tarihi :05 Ağustos, 2020

Okunma Sayısı : 6507