SİVAS BELEDİYESİ 67 İTFAİYE ERİ ALIMI İÇİN 335 KİŞİYİ MÜLAKATA ALDI…

Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü kadrosunu güçlendirmek için gerekli şartları taşıyan 67 yeni itfaiye eri alımı için 335 adayı mülakata çağırdı. Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Yenişehir istasyonunda gerçekleştirilen spor ve sözlü mülakatlarda adaylar zorlu parkurda ter döktü.
 
Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesine alınacak 67 itfaiye eri için başvuran 335 kişi 2 gün süreyle yapılan sözlü ve bedensel yeterlilik sınavlarına katıldı. Sınavların ilk gününde 165 ikinci gününde ise kalan itfaiye eri adayları zorlu parkurlarda mücadele verdi.

Şubat ayında müracaatları alınan itfaiye eri alımı için sözlü ve spor mülakat tarihi 2 Mart Pazartesi günü olarak belirlenmişti. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu Koronavirüs tedbirleri nedeniyle ertelenen mülakatlar 17-18 Ağustos tarihinde gerçekleştirildi. Sosyal mesafe, hijyen, maske kurallarına uyularak gerçekleştirilen mülakatta adayların tek tek ateş ölçümleri yapıldı. Adaylara itfaiye personelleri tarafından çay ve puaça ikram edildi.

SİVAS’TA İTFAİYE ERİ ADAYLARI ZORLU PARKURDA TER DÖKTÜ
İlk olarak adaylar itfaiye aracıyla sürüş testine tabi tutuldu. Ardından spor mülakatında adaylar zorlu parkurda ter döktü. İstenmeyen kazaların oluşabilmesi ihtimaline karşı 112 ekipleri hazır bekletildi. Spor parkurunu başarıyla tamamlayan adaylar daha sonra sözlü mülakata alındı.

İstanbul’dan gelerek mülakata katılan Enes Oktaylı “Sivas Belediyesi itfaiye eri alımını duyunca bende başvurmak istedim. İtfaiyecilik okulu mezunuyum. Böylece kendimi deneme fırsatı buldum. Bizi araç sürüş testine spor ve sözlü mülakata tabi tuttular. Devamlı araç kullandığım için sürüş testinde zorlanmadım. Spor mülakatında elimden geldiğince hızlı olmaya çalıştım. Sözlü mülakatta ise ‘bildiğim sorulara cevap verdim, bilmediğimi de bilmiyorum’ dedim. Gayet iyi geçti, memnun kaldım.” dedi.

SOSYAL MESAFE HİJYEN KONUSUNDA SIK SIK BİZLERİ UYARDILAR
“Zaten Koronavirüs nedeniyle bir süre ertelenmişti mülakat.” diyen Oktaylı, “Ancak burada sosyal mesafe, hijyen, maske, eldiven kuralları konusunda sık sık bizleri uyardılar. Ateş ölçümlerimiz yapıldı. Bizlerle çok ilgilendiler, herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 

Mülakata katılan Samet Biçil, “Araç sürüş testinden başarıyla geçtiğimi düşünüyorum. Spor parkuru biraz zorluydu. Bu aşamada baya bir teste tabi tutulduk. Ama yine de çok güzel geçti. Hem eğlendik hem parkurumuzu tamamladık. Korona salgını nedeniyle burada ciddi önlemler almışlar. Sık sık bizleri uyardılar. Bizler de dikkat etmeye çalıştık, güzel geçti, emek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sivas Belediyesinin itfaiye eri alımına başvuruda bulunduğunu ifade eden Adana’dan gelen Samet İrigöz ise, “Mülakata çağırdılar bizlerde geldik. Bende itfaiyecilik mezunuyum. Bizim için çok iyi oldu, iş avantajı sağlandı. Mezun olduğumuz okul bölümünden almaları bizleri daha da sevindirdi. Burada itfaiye erinin sahip olması gereken bütün özelliklerin sınavına tabi tutulduk. Mülakat çok güzel tam olması gereken sınavlar yapılıyor. Spor parkuru biraz zorluydu ama başarılı bir şekilde tamamladım. Heyecanda vardı ama güzel geçti.” diyerek sözlerine son verdi.

Oluşturma Tarihi :19 Ağustos, 2020

Okunma Sayısı : 9724