SİVTAŞ'IN TESİSLERİ 29 EKİM’DE AÇILACAK...

SİVTAŞ bünyesinde kurulacak olan Yem Fabrikası ve Süt İşleme Tesisleri 29 Ekim’de açılacak. İnşaat çalışmaları devam eden tesiste, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Vali Salih Ayhan ile incelemelerde bulundu.

İlimizde istihdamı artırmak ve çiftçiler destek vermek amacıyla kurulan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret AŞ’ye ait Yem Fabrikası ve Süt İşleme Tesisinde Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Vali Salih Ayhan ve İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş incelemelerde bulunarak SİVTAŞ Genel Müdürü Hakan Bozbıyık'tan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Bilgin, “Bundan yaklaşık 11 ay önce temelini attığımız Yem ve Süt İşleme Tesisimizin inşaatı tamamlanmak üzere. Geçtiğimiz yıl 29 Ekim’de temelini attığımız tesislerinin açılışını da bu yıl 29 Ekim’de yapacağız.” dedi.

Başkan Bilgin, “Eser üretmek, eser üretmeye karar vermek zordur. Yapmak zordur. Yıkmak kolaydır. Bir şehirde yapıcı bir anlayışla tüm kurum, kuruluşların iş birliği ile ortak bir amaç belirleyip ortak hedefe hep birlikte gidildiği zaman başarılı olmayacak hiçbir şey olmadığına şahit olduk. Bu İnancımız boşa çıkmadı iyi bir noktaya geldik. Üretim odaklı yönetim anlayışı yapacağız dedik. Bu da bunun ilk örneği hem istihdam odaklı hem üretim odaklı hem de Sivas'ın tamamına kırsalı dâhil 16 ilçeye ve bölgeye etki edecek bir proje. Bundan sonra da SİVTAŞ’ın güçlü yapısı ile güçlü bünyesi ile bu kurum ve kuruluşların iş birliği ile birlikte aynı şekilde kamunun gücü ile özel sektör mantığı ile birlikte ülkemiz için şehrimiz için üretim odaklı istihdam odaklı çalışmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Vali Salih Ayhan ise “SİVTAŞ Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdik. Hakikaten her geldiğimizde heyecan duyduğumuz bir proje. Sivas tarımında hakikaten yapılan bütün altyapı çalışmaları belki de en somut göstergelerinden birisi bu şirketimiz ve bu şirketin yatırımları oldu. Fabrikamız gördüğünüz gibi bitmek üzere. Geçen 29 Ekim'de temelini attık. Bu sene 29 Ekim'de açılışını inşallah gerçekleştireceğiz. Tarımda örgütlü bir yapının modern yönetim anlayışının yani özel sektör mantığının en güzel işleyeceği yerlerden biri olacak. Güzel birliktelik var, güzel bir iş birliğimiz var, heyecanımız var. Sivas tarımına hakikaten yeni bir soluk kazandırdığımızı özellikle ifade edebiliriz.” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş ise “Bu çalışmalar Sivas’ta olduğu gibi şahsımı da heyecanlandıran projeler. Tabii şu an Sivas’ımızın önceliği üretimdir, istihdamdır ve yıllarca konuştuğumuz konu ve geldiğimiz nokta tarım ve hayvancılık. Ben bu şirketimiz bünyesinde yapılan gerek yem fabrikası olsun gerek süt üretimi olsun daha sonra yapılacak bu anlamdaki üreticimizin ürettiği ürünleri alıp bunları bir marka değeri yapma hususunda arka plan projeler olsun veya bu sunum noktasında ambalajlar boyutunda olsun ki mesele şu an yem fabrikası süt üretimi ile başlayıp akabinde devam edecek. Tarım ve hayvancılığın hemen her alanında olabilecek projeler. Ben gerek belediyemize gerek İl Özel İdaremize sahiplenmesi ve bunu projelendirilmesinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Oluşturma Tarihi :02 Ekim, 2020

Okunma Sayısı : 24966