İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI...

Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin tamamında sivrisinek ve haşerelerin larvalama noktalarına ilaçlama çalışması başlatıldı.    

İlkbahar döneminde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte haşere ve sineklerin larvalama alanlarında ilaçlama çalışmaları başlatıldı.  İnsan sağlığının olumsuz etkileyebilecek haşerelere ve sineklere karşı Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmaları Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman yerinde inceledi.

Çalışmalar hakkında açıklama yapan Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Kimsesiz, “Belediyemiz mahallemizde ilaçlama çalışmalarına başladı. Çalışmalar için Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.    

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesiyle beraber haşere ve sineklerin larva alanlarından ilaçlama çalışmalarının başlatıldığını belirten Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Duman, “Akan sularda, durgun sularda böcek ve sinek üreten alanlarda Veteriner İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından bu çalışmalar gerçekleştiriliyor.” dedi.

Sivas’ta bulunan tüm alanlarda bu çalışmaların devam edeceğini belirten Başkan Yardımcımız Duman, “Mahalle muhtarlarımızla birlikte bu çalışmaları yürütüyoruz.  Koronavirüs hastalığından da yola çıkarak hastalığın yayılması konusunda haşere ile mücadeleyi önemsiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda aldığımız önlemlerle sivrisinek ve haşerelere karşı sıkıntısız bir yaz geçireceğiz.” ifadesini kullandı.

Oluşturma Tarihi :16 Nisan, 2021

Okunma Sayısı : 650