SEVGİ DİLİYLE KONUŞAN YÜREKLER ENGEL TANIMAZ...

7 Haziran Türk İşaret Dili Bayramı nedeniyle Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin bir dizi program düzenlendi. Mesaisine belediye bünyesindeki işitme engelli çalışanları ziyaret ederek başlayan Başkanımız Bilgin; işaret dili yardımıyla günlerini kutladı, görevlerinde kolaylıklar diledi.
7 Haziran Türk İşaret Dili bayramı nedeniyle işitme engelli personele çiçek takdim eden Başkanımız Bilgin işaret dili yardımıyla günlerini kutladı.

Başkanımız Bilgin daha sonra işitme engelli aileleri ve rehberlik eden çocuklarını makamında ağırladı.

Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi Koordinatörü ve Başkan Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, beraberindeki işitme engelli aileler, Rehbercik Çocukları ve tercümanları ile görüşen Başkanımız Bilgin yaşadıkları zorlukları dinleyerek bilgi aldı.
 

Ziyarette Başkan Bilgin; “Engelli kardeşlerimize yönelik yapmış olduğumuz çalışmalar belediyemize bu noktada vermiş olduğunuz danışmanlık ve kurslar bizler için çok önemli. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla yola çıktığımız bu yolda her vatandaşımızın yanında olmak onların yaşam standartlarını yükseltecek işlere imza atabilmek için çaba gösteriyoruz. Amacımız engelsiz bir şehir oluşturabilmek. Bunu da hep birlikte ortak akıl ve istişareyle yapacağız. Sonuçta burada Elif, Burak ve diğer kardeşlerimizin üstlenmiş oldukları görev çok çok önemli. Anne ve babalarının iletişimini kolaylaştırmak adına ana dili diyebileceğimiz işaret dilini bebeklikten, çocukluktan öğrenerek ailelerine destek oluyorlar. Bu konuda sizleri ayrıca tebrik ediyorum. ‘Rabbim kimseyi üstlenemeyeceği bir yükle imtihan etmez’ bu noktada sizin üstlendiğiniz görev hem bu dünya hem de ahiretiniz için oldukça önemlidir. Bizlerde bu noktada yapmamız gereken üstümüze düşen ne görev var ise yerine getirmek için sizlerin emrindeyiz.” dedi.

22 İŞİTME ENGELLİ SPORCUNUN EKİPMANLARINI TEDARİK ETTİK
Başkanımız Bilgin ayrıca 22 işitme engelli sporcumuzun ekip ve ekipmanlarını üstlendiklerini dile getirerek “onlara destek olmak bizim asli görevimizdir.” dedi.

Ziyarete gelen işitme engelli aileleri ve çocuklar ise yaşadıkları zorlukları Başkanımız Bilgin’e anlatarak destek istedi.    

Oluşturma Tarihi :07 Haziran, 2021

Okunma Sayısı : 210